Rusza budowa układu drogowego dla nowej galerii handlowej w Katowicach – Galerii Libero. Przebudowa obejmie rejon skrzyżowania ulic Kościuszki (DK1) i Kolejowej w Katowicach. Prace potrwają do marca przyszłego roku.

- Spółka Echo Investment podpisała z Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowo - Inżynieryjnego S.A. umowę dotyczącą realizacji nowego skrzyżowania przy Galerii Libero w Katowicach. Prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu, a ich zakończenie zaplanowano na marzec 2018 roku - poinformowali w piątek przedstawiciele Echo Investment. To właśnie ta firma buduje w rejonie ulic Kościuszki i Kolejowej centrum handlowe - Galerię Libero, której otwarcie zapowiadane jest na wiosnę przyszłego roku.

Zobacz galerię

Nowy układ drogowy w tej części miasta ma umożliwić dojazd do galerii. Co istotne chodzi o przebudowę fragmentu ulicy Kościuszki, czyli drogi DK81, którą w godzinach szczytu przejeżdża ponad 15 tys. aut na godzinę.

- Nowy układ drogowy oznacza korzyści nie tylko dla kierowców, ale także dla pieszych i rowerzystów. W ramach prac, które rozpoczną się już w lipcu, przy Libero pojawią się dodatkowe pasy ruchu w każdym kierunku i bezkolizyjny przejazd pod ulicą Kościuszki, dla samochodów dojeżdżających do centrum. Planujemy również budowę chodników i nowych ścieżek rowerowych na całym przebudowywanym obszarze - mówi Mariusz Szatański, project manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Za przebudowę dróg w rejonie Libero płaci Echo Investment. Umowę w tej sprawie przedstawiciele spółki już w ubiegłym roku podpisali z katowickim magistratem.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie ulica Kolejowa na odcinku od ul. Rzeszótki do ul. Rzepakowej, a także ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Kolejową. Planowana jest też rozbudowa skrzyżowania ulic Kościuszki - Kolejowa - Jankego i skrzyżowania ulic Kolejowa - Rzepakowa.

Nowością będzie możliwość skrętu z ulicy Kościuszki - jadąc w stronę centrum Katowic - w lewo w ulicę Kolejową (obecnie takiej możliwości nie ma). Nie będzie to jednak klasyczny lewoskręt. Z Kościuszki zjedziemy bowiem - za skrzyżowaniem z Kolejową - w prawo i po łuku wjedziemy do nowo wybudowanego tunelu pod DK81, z którego wyjedziemy na ulicę Kolejową. A stąd do centrum handlowego dostaniemy się przez, również planowane w ramach inwestycji, rondo.

ZOBACZ TAKŻE:
* Starbucks w Galerii Libero. Jej budowa na południu Katowic trwa
* Katowice: Galeria Libero wynajęta w 70 proc. Znamy dwóch nowych najemców WIZUALIZACJE
* Galeria Libero w budowie. W sierpniu gotowy ma być stan surowy NOWE ZDJĘCIA

ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM