Duża firma w centrum handlowym? Tak właśnie będzie jeszcze w tym roku w katowickim Supersamie. Oddział firmy Groupon otwiera się w Katowicach. W Supersamie w Katowicach Groupon ma zatrudnić nawet 500 osób. Kto ma szansę na pracę w Grouponie?

W galerii będzie oddział Grouponu (zakupowy portal internetowy z USA), a dokładnie Centrum Usług Wspólnych. Rekrutacja już się rozpoczęła. Groupon zatrudni do końca tego roku 250 osób, a docelowo aż 500.

- Wybraliśmy tę lokalizację, bo to centrum miasta. Pracownikom będzie łatwo się tu dojeżdżało. Aranżacja wnętrza też przypadła nam do gustu - mówi Karolina Wojdecka z Grouponu.

Niegdyś miejsce to było halą targową. Teraz wielka galeria handlowa nie jest już tylko miejscem zakupów, ale także rozrywki oraz pracy dużej firmy.

ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM

- To normalna tendencja, że centra handlowe poszerzają swoją ofertę i wynajmują swoje powierzchnie na biura. Dzięki temu te przestrzenie stają się wielofunkcyjne. Problemem może jednak być zbyt dużo biur w centrum miasta. Doprowadzi to do zatłoczenia samochodami ulic Katowic, takiego, jakie jest obecnie w Warszawie - mówi dr hab. prof. UŚ Tomasz Nawrocki, socjolog miasta.

Supersam nie jest jedynym centrum handlowym w Katowicach, w którego przestrzeni działają firmy. W wieżowcu Altus na parterze są sklepy, a na wyższych piętrach działają firmy.