U zbiegu ulic Tunkla i Śląskiej w Świętochłowicach, tuż przy granicy z Rudą Śląską powstaje nowe centrum handlowe. Park Handlowy Zgoda, bo taką nazwę będzie nosiło zostanie najprawdopodobniej otwarty w listopadzie br. Inwestycja, którą realizuje forma Budecon S.A. rozpoczęła się ponad rok temu od przebudowy skrzyżowania ulic Tunkla i Śląskiej, które było w bardzo złym stanie technicznym. Przebieg osi drogi ograniczał widoczność i rodził potencjalne niebezpieczeństwo dla pieszych i kierowców. Wybudowano więc rondo, wyremontowano też chodniki i oświetlenie.

Samo centrum handlowe zajmie powierzchnię ok. 1,3 ha. Znajdą się tam sklepy odzieżowe, obuwnicze i elektroniczne. Do kompleksu należy także sklep spożywczy z sieci Biedronka, który został otwarty dla mieszkańców już wcześniej - 5 lutego br. Przy obiekcie powstanie też 130 miejsc parkingowych. Zatrudnionych będzie tutaj 50 osób.

Koszt całej inwestycji to k. 2,5 miliona złotych, co ważne, inwestor dokonał przebudowy układu drogowego także na swój koszt. Gmina sfinansowała jedynie niewielką część inwestycji drogowej polegającej na dokonaniu przełożenia zabezpieczenia sieci podziemnej infrastruktury na terenie należącym do gminy

- Przerzucenie na inwestora kosztów budowy infrastruktury drogowej jest rozwiązaniem coraz częściej stosowanym przez gminy. Ciągle jednak nowym. Stosowano je do tej pory w największych miastach takich jak Warszawa i Kraków. Inwestycja poza utworzeniem nowych miejsc pracy i zagospodarowaniem terenu wydatnie przyczyni się do poprawy wizerunku naszego miasta, a co najważniejsze podniesie komfort oraz bezpieczeństwo kierowców i pieszych - mówi Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic.