Przedsiębiorca British American Tobacco Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że sprzedaż e-papierosów została wstrzymana, ponieważ mogą nawet wybuchnąć.

Jak poinformował British American Tobacco Polska, podczas ładowania do e-papierosa VYPE eTANK PRO (seria IPL6I27I27NAED, IPL6I28MAED, PL6I29MAED, nr serii modułu bateryjnego: I6I02AAEC etpl, I6I20NAEC etpl i I6I02MAEC etpl) może nastąpić wewnętrzne zwarcie, którego skutkiem jest wzrost temperatury ogniwa bateryjnego, zwiększenie ciśnienia wewnątrz obudowy ogniwa co może spowodować nawet wybuch.

Może to skutkować uwolnieniem się elektrolitu o wysokiej temperaturze i spowodować oparzenia skóry, a także w przypadku kontaktu z innymi przedmiotami, uszkodzić je.

Przedsiębiorca wstrzymał więc sprzedaż wyżej wymienionego modelu baterii, a w punktach sprzedaży zamieszczono informację o prowadzonej kampanii i procedurze zwrotu lub wymiany produktu na wolny od wad.

Więcej informacji na ten temat można również uzyskać pod nr tel. 62 738 88 52 (nr czynny od poniedziałku do piątku, od godz. 8:00 do 16:00).

ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM