Dzisiaj, 8 marca, rano odbyło się oficjalne otwarcie nowej, kolejnego w naszym mieście, biurowca koncernu ZF.

W nowo otwieranym biurowcu koncernu ZF przy ul. Racławickiej, który jednocześnie stanie się centralą Globalnych Zakupów w regionie i Globalnym Centrum Usługowym IT zatrudnienie znajdą najlepsi specjaliści z branży IT , Globalnych Zakupów oraz Inżynierowie Kosztów. W chwili obecnej te dwie jednostki zatrudniają już ponad 200 osób i wciąż dynamicznie się rozwijają.

ZF to jeden ze światowych liderów w technologiach napędu, elementów podwozia i zawieszenia oraz samochodowych systemów bezpieczeństwa. W maju 2015 r. korporacja włączyła w swoje struktury TRW Automotive. Połączone firmy zatrudniają ponad 136 tys. pracowników w 40 krajach świata.

Zobacz galerię

ZF to obecnie najszybciej rozwijający się pracodawca w regionie. Poszukiwani są m.in. Kupcy i Inżynierowie ds. Modelowania Kosztów, którzy będą odpowiedzialni za budowanie globalnej strategii zaopatrzenia dla zakładów ZF na całym świecie oraz Informatycy i specjaliści w szeroko pojętych obszarach IT.

Pracę w ramach programu stażowego znajdą również studenci i absolwenci uczelni wyższych.

Inwestycja została zrealizowana dzięki zaangażowaniu Mirosława Mrowca – częstochowskiego przedsiębiorcy, dzięki któremu powstał biurowiec, a następnie został dostosowany do potrzeb ZF.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ