Czechosłowackie komedie wracają! TVP będzie je emitować w...

  Czechosłowackie komedie wracają! TVP będzie je emitować w czwartki

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Czechosłowackie komedie mają w Polsce spore grono fanów

  Czechosłowackie komedie mają w Polsce spore grono fanów ©arc

  Kinematografia zza naszej południowej granicy ma w Polsce spore grono fanów, lecz firmy produkcji czechosłowackiej, czeskiej i słowackiej rzadko goszczą dziś na naszych ekranach. Inaczej będzie w wakacje. W każdy wakacyjny czwartkowy wieczór TVP2 pokazywać będzie bowiem czechosłowackie komedie. Pierwsza - "Jak utopić doktora Mraczka" w reżyserii Vaclava Vorlicka -już 22 czerwca.
  Czechosłowackie komedie mają w Polsce spore grono fanów

  Czechosłowackie komedie mają w Polsce spore grono fanów ©arc

  - W Telewizji Polskiej pokażemy cykl „Jak w czeskim filmie”, który rozpocznie się właśnie od emisji tego filmu - informuje biuro prasowe Telewizji Polskiej.

  Jakie inne czechosłowackie komedie będziemy mogli zobaczyć podczas wakacji?

  29 czerwca TVP2 pokaże film "Adela jeszcze nie jadła kolacji" w reżyserii Oldrzicha Lipskiego. To parodia filmów kryminalnych, w której reżyser wykorzystał zdjęcia aktorskie z sekwencjami animowanymi. Jednym z bohaterów jest amerykański detektyw Nick Carter, który przyjeżdża do secesyjnej Pragi, by rozwikłać zagadkę zniknięcia pewnego psa oraz odkryć tajemnicę mięsożernej rośliny.

  6 lipca zobaczyć będzie można "Straszne skutku awarii telewizora" Jaroslava Papouska, czyli pierwszą część filmowej trylogii o perypetiach rodziny Homolków. W pierwszej części rodzina Homolków wyrusza w niedzielę na piknik do lasu. Ich odpoczynek zakłóca nagle wołanie o pomoc i zmuszeni są wrócić do miasta. Wieczór spędzają w domu w atmosferze napięcia. W dodatku zepsuł się telewizor. Rodzinna awantura wisi na włosku… 13 lipca wyświetlony będzie film "Hogo-fogo Homolka", w którym Homolkowie otrzymują smutną wiadomość - pradziadek leży na łożu śmierci. Udają się więc w daleką podróż na południe Czech swoim nowym samochodem, aby złożyć seniorowi rodu ostatnią wizytę. 20 lipca zobaczyć będzie można ostatni z serii film "Homolkowie na urlopie", w którym rodzina wybiera się w komplecie na zimowe wczasy w Karkonosze, gdzie chcą „porządnie użyć za swoje pieniądze".

  Kolejny na liście jest film "Na skraju lasu" Jirziego Menzla. To z kolei melancholijna i zabawna opowieść o perypetiach rodziny, która chce zdobyć działkę rekreacyjną i letni domek. Laviczkowie, pełni nadziei, że uda im się odkupić gospodarstwo starego Komarka zaczynają pomagać mu w pracach na roli i remoncie. Emisja 27 lipca.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM


  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no wreszcie

   Olda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   No wreszcie coś normalnego, a nie jak oni tańczą na lodzie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama