- Pokażmy naszą siłę, nasz sprzeciw, naszą solidarność. Zrób sobie zdjęcie, dodaj do wydarzenia albo wrzuć do siebie na profil z hasztagiem #CzarnyProtest - apelują organizatorzy akcji, która ma połączyć przeciwników projektu ustawy antyaborcyjnej.

21 września w Sejmie rozpocznie się posiedzenie, na którym posłowie mają zająć się obywatelskim projektem ustawy antyaborcyjnej. Zakłada ona m.in. karę więzienia dla kobiet, które poddadzą się zabiegowi usunięcia ciąży. Projekt całkowicie zakazuje dokonywania aborcji.

Aby wyrazić sprzeciw, partia Razem organizuje akcję #Czarny Protest. - W środę, w dzień rozpoczęcia obrad Sejmu, ubierzmy się na czarno.

Każda z nas może symbolicznie zamanifestować sprzeciw - w domu, w pracy, na spacerze, w szkole, w internecie. Pokażmy, że nie godzimy się na odbieranie nam prawa do zdrowia, do bezpieczeństwa, do godności i szacunku. Pokażmy naszą siłę, nasz sprzeciw, naszą solidarność. Zrób sobie zdjęcie, dodaj do wydarzenia albo wrzuć do siebie na profil z hasztagiem #CzarnyProtest - czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Czytaj też: