- Jest wysportowana, ma idealną figurę, a do tego miła, sympatyczna i bardzo wesoła kobieta - mówi Anka z Opola. - Potrafi zachęcić człowieka do wysiłku, a do tego przekonuje cały czas, by nie oceniać siebie i innych, tylko robić swoje i być w tym systematycznym. Kiedy tylko dowiedziałam się, że będzie w mieście od razu kupiłam bilet. Chciałabym być jak ona.

O kim te superlatywy? O Ewie Chodakowskiej, najpopularniejszej polskiej trenerce fitness.

Chodakowska prowadzi dziś w Opolu pięciogodzinny trening. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu jest szczelnie wypełnione fanami fitnessu z całej Opolszczyzny (i to pomimo tego, że impreza była biletowana).

Każdy z ćwiczących wyposażony jest w kilka litrów wody mineralnej oraz banany, potrzebne do uzupełniania traconej energii. Na sali przeważają panie, ale panowie też się znaleźli.

- Ćwiczę crossfit i chciałem zobaczyć, jak dam sobie radę na treningu z Ewą. Poza tym chciałem zobaczyć ją na żywo. Warto było, jest doskonała... - mówi Andrzej z Prudnika. - Radę daję, ale lekko nie jest.

Chodakowska z włosami spiętymi w koński ogon, ubrana w turkusowe leginsy, łososiowy top i białą koszulkę, naprawdę wygląda doskonale. W jej wysportowaną sylwetkę, jak w obrazek, nieprzerwanie wpatruje się 300 par oczu. Ćwiczący z największą uwagą powtarzają każdy ruch mistrzyni, która zajęcia prowadzi ze sceny. Co jakiś czas Chodakowska opuszcza ją, wchodzi do ćwiczących fanów i dopinguje ich.

- Wspieramy się, nikogo nie oceniamy, nie oceniamy też siebie - mówi trenerka. - To jest wasz czas, wasza przestrzeń. Dajcie z siebie wszystko.

Kiedy trenerka pojawiła się pierwszy raz wśród ćwiczących w ruch poszły telefony komórkowe i aparaty fotograficzne. - Spokojnie, na zdjęcia przyjdzie czas, teraz ćwiczymy - mówiła trenerka.

Chodakowska znana jest z aktywności w mediach społecznościowych. To tam wyczytała, że jedna z uczestniczek imprezy ma urodziny. Ją i kolejną solenizantkę zaprosiła na scenę. Sabina i Paulina ćwiczyły na niej razem ze swoja idolką.

Impreza w Opolu, jest jedną z piętnastu na terenie całej Polski w ramach Be Active Tour powered by Nałęczowianka. Jej zadaniem jest promowanie aktywności fizycznej wśród Polek i Polaków. Razem z Chodakowską jeździ też grupa najlepszych trenerów z różnych dyscyplin fitnes, a oprócz ćwiczeń odbywają się prelekcje dietetyków.