To są panie, które może w swoim środowisku są rozpoznawalne, ale niejednokrotnie na większej arenie stoją w trzecim lub czwartym szeregu, wykonując bardzo cenioną działalność dla innych ludzi w naszym regionie. To panie, które czasem robią o wiele więcej niż osoby z pierwszych stron gazet. Chcemy je nagradzać i będziemy je nagradzać - mówił w rozmowie z DZ Andrzej Żylak, prezes zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego.

W taki sposób określił tegoroczne laureatki nagrody „Narcyz 2017”. Dzisiaj w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się bowiem szesnasta już gala związana z przyznawaniem tej prestiżowej nagrody.

W Domu Zdrojowym przy ul. Witczaka pojawiło się wiele znakomitych osób. Była zastępczyni prezydenta Katowic, prezydent Jastrzębia - Anna Hetman, laureatki nagrody z zeszłych lat i wiele innych znakomitych gości.
Zobacz galerię
Nic dziwnego, bo - jak co roku - grono wyróżnionych pań robiło wrażenie. W tym roku laureatkami nagrody „Narcyz 2017” zostały: Marianna Dufek - dziennikarka Telewizji Polskiej SA, oddział w Katowicach; Krystyna Kajdan - dyrektor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum”; Barbara Piontek - profesor nadzwyczajny doktor habilitowany w Katedrze Zarządzania Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej; Renata Raszyk - diakon Parafii Ewangelicko-Augsuburskiej w Jastrzębiu-Zdroju oraz Anna Warwas - prezes zarządu Specjalistycznej Firmy Wyburzeniowej Urszula Warwas.

- Było zgłoszonych kilkanaście pań, więc to był wielki problem dla kapituły, żeby wybrać tylko pięć osób – mówił Andrzej Żylak. - Jestem w kapitule od kilkunastu lat i jeszcze nigdy, do tej pory, nie mieliśmy tak trudnego wyboru. Ale udało się i myślę, że wytypowaliśmy właściwe osoby – podkreślała przewodnicząca kapituły, Teresa Jonas, prezes firmy Drogerie Polskie.

W trakcie uroczystości nie zabrakło chwil wzruszeń i gratulacji. Zwłaszcza, że w zasadzie każda z pań, po odebraniu nagrody, dziękowała rodzicom za to, że pomagają im w realizacji swoich marzeń. Ze szczególnym wskazaniem na mamę, bowiem dzisiejsza gala zbiegła się z Dniem Matki.