Izabela Trojanowska gościła w sobotę w katowickim Empiku w Silesia City Center. W trakcie spotkania, na którym zebrało się sporo fanów, artystka promowała swój najnowszy album zatytułowany "Na skos".

- W tych piosenkach jest trochę nas sprzed lat, ale też doświadczeń, których nazbieraliśmy przez lata - mówiła Izabela Trojanowska o współpracy z Janem Borysewiczem. Gitarzysta jest autorem kompozycji na album "Na skos".
To już kolejne muzyczne spotkanie Trojanowskiej i Borysewicza. Podczas spotkania w Empiku, wokalistka opowiadała też m.in. o tekstach, które napisał dla niej Wojciech Byrski, tekściarz pochodący z Katowic. Opowiadała o tym jak nawiązała się ich współpraca i na ile odsłania siebie w tych piosenkach. - Ważne jest dla mnie to o czym śpiewam - podkreśliła.

W latach 80. Izabela Trojanowska była objawieniem na polskiej scenie rockowej. Oszałamiająca uroda i talent Izabeli Trojanowskiej robiły wrażenie na wszystkich. „Wszystko czego dziś chcę”, „Tyle samo prawd ile kłamstw” czy „Pieśń o cegle” nuciła cała Polska. Wydana w 1982 płyta "Układy" jest do dziś jedną z najważniejszych płyt w historii polskiej muzyki rockowej. W czasach grzecznego popu i bezpiecznej muzyki środka, Izabela powróciła w wielkim stylu.
Zobacz galerię
Album „Na skos” to powrót do tradycyjnego rockowego grania od jakiego Iza zaczynała swoją karierę. Wszystkie piosenki skomponował Jan Borysewicz, w płycie słychać wyraźnie niepowtarzalne brzmienie pierwszych albumów zespołu Lady Pank czy wspomnianej wcześniej płyty "Układy".