Poseł Nowoczesnej Paweł Rabiej zauważył, że kompromis aborcyjny funkcjonuje jedynie w teorii. - Klauzula sumienia, na którą powołują się szpitale, powoduje, że trudno jest dokonać aborcji. Mimo, że prawo na aborcję w takich przypadkach pozwala. Dlatego jeśli mówimy o kompromisie, to powinien być przede wszystkim przestrzegany - powiedział.

CZYTAJ TEŻ | MARTA KACZYŃSKA KRYTYKUJE ZWOLENNIKÓW CAŁKOWITEGO ZAKAZU ABORCJI I OGRANICZENIA DOSTĘPU DO IN VITRO

W zeszły piątek Sejm skierował do dalszych prac projekt komitetu "Stop aborcji", przewidujący bezwzględny zakaz przerywania ciąży. Jednocześnie odrzucono, przygotowany przez komitet "Ratujmy kobiety", projekt zakładający liberalizację przepisów.

Ks. Przemysław Drąg: Nie mam problemu, by podać rękę gejowi


Źródło: TVN24/x-news
CZYTAJ TEŻ | RUSZYŁA KAMPANIA "PRZEKAŻMY SOBIE ZNAK POKOJU". "CHCEMY ZMIENIĆ NASTAWIENIE KATOLIKÓW WOBEC LGBT"

- To może ja dokonam „coming outu”. Jestem heteroseksualny i bardzo się z tego cieszę. Jednocześnie nie mam żadnego problemu, by podać rękę panu posłowi Pawłowi Rabiejowi - powiedział ks. Przemysław Drąg. Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP odniósł się do akcji środowisk katolickich i LGBT pod hasłem „Podaj rękę gejowi”. Kampanię skrytykowali prominentni członkowie episkopatu z kardynałem Stanisławem Dziwiszem na czele.

- Myślę jedno. Warto odkrywać siebie jako mężczyznę, jako kobietę. Warto żyć pełnią radości - dodał.