W Świętochłowicach już po raz trzeci zorganizowano Fashion Inside, wydarzenie modowego, którego celem jest prezentowanie młodych talentów związanych z projektowaniem ubrań i modelingiem. Uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć pięć pokazów mody.

Na wybiegu Centrum Kultury Śląskiej odbyło się 5 pokazów mody prezentujących kolekcje TDE Tadeusza Gwoździa, Unique Oli Stodółki, Mia Stilo Agnieszki Bonisławskiej, Piotra Popiołka oraz Dominiki Syczyńskiej. To bardzo zdolni polscy projektanci, którzy z powodzeniem prezentują swoje prace zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Zobacz galerię

Kolekcje zaprezentowali modele i modelki wybrani podczas castingu w styczniu w wieżach KWK Polska w Świętochłowicach. Modele będą mogli zaprezentować się jeszcze podczas gliwickiej FashionMani.

- Do tej pory na świętochłowickim wybiegu mieliśmy zaszczyt gościć takie marki jak: Bola, Alkai, Blue Shadow, Katarzyna Romańska( finalistka Złotej Nitki 2015), Furelle, Meisel czy G-Style, a każda kolejna edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i jest wyczekiwana, nie tylko przez miłośników mody. Fashion Inside pozwala nam pokazać nowe talenty związane ze światem mody, zarówno projektantów jak i modeli - wymienia Małgorzata Hatalska, jedna z organizatorek wydarzenia.

Podczas wydarzenia modowego w Centrum Kultury Śląskiej zaśpiewała Kasia Moś, popularna wokalistka, która wygrała krajowe eliminacje do Piosenki Eurowizji, a także Victoria Amell, młoda piosenkarka z Gliwic. Na scenie zaprezentował się także Teatr Ognia Azislight oraz Magdalena Szymańska, skrzypaczka, która łączy piękno gry na skrzypcach z brawurowym show.