Podwrocławska rezydencja miliarderki Barbary Piaseckiej-Johnson została wystawiona na sprzedaż. Pozostawiona przez zmarłą trzy lata temu miliarderkę ekskluzywna willa w Sobótce została wyceniona na ponad 15 milionów złotych (ale dokładna cena jest tajemnicą). Dziedziczka fortuny firmy Johnson&Johnson przebywała tam przez ostatnie lata swojego życia. Licząca niemal tysiąc metrów kwadratowych powierzchni rezydencja ma m.in. saunę, osiem sypialni, gdzie znajdziemy 15 łóżek, a także posiada m.in. 13 łazienek, sześć garderób i ogrody angielskie.

Rezydencja znajduje się przy ul. Armii Krajowej w Sobótce. Została wystawiona na sprzedaż za pośrednictwem amerykańskiego serwisu sprzedaży luksusowych nieruchomości. Występuje tam w towarzystwie innych pięknych rezydencji. Nie podano ceny, ale są one uporządkowane od najwyższej do najniższej. Dom Piaseckiej-Johnson tym samym jest wart ponad 15 mln zł.

Agencja reklamuje posiadłość jako umiejscowioną u podnóża Ślęży ostoję spokoju, gdzie na powierzchni 3,6 hektara znajdują się m.in.

ogrody angielskie. Willa pochodzi z początków XX wieku, odnowiona w 2012 r, ostatnio zamieszkiwana przez Barbarę Piasecką-Johnson, która jest opisywana jako filantropka, humanistka, koneserka wysublimowanej sztuki.

Główny budynek ma 939 mkw powierzchni użytkowej na pięciu poziomach. W ośmiu sypialniach znajduje się 15 łóżek, jest trzynaście łazienek, 6 garderób, w pełni wyposażona kuchnia i kuchnia pomocnicza, ogród zimowy, robiona na zamówienie winda i antyczna fontanna. Jest też piwniczka na wino, sauna, spa, a nawet solna grota.

Barbara Piasecka-Johnson przyjechała do Sobótki z Monte Carlo.
- Sąsiedzi z domu obok widywali ją w ogrodzie pod wyremontowaną rezydencją. Sympatyczna, drobna kobietka w sile wieku z białym pieskiem spacerowała sobie po własnym parku - opowiadali nam mieszkańcy Sobótki.