Rozmowa z Elżbietą Drewienkiewicz-Suligą, właścicielką centrum medycznego, w którym zabiegu liposukcji poddana została 34-letnia pacjentka z Częstochowy. Kobieta zmarła dwa dni po zabiegu.

Pani doktor, jak z Waszego punktu widzenia przebiegał zabieg pani Anny? Wszystko przebiegało prawidłowo?
Analizując dokumentację medyczną i wypowiedzi pracowników, którzy mieli kontakt z pacjentką i uczestniczyli we wszystkich procedurach, które się odbywały, mam wewnętrzne przekonanie, że zabieg odbył się prawidłowo. Chciałabym jednocześnie zdementować pojawiające się dość licznie, absolutnie kłamliwe informacje, że pacjentka była operowana bez badań dodatkowych, laboratoryjnych.

To jest absolutna nieprawda. Zamierzamy w najbliższym czasie zażądać od instytucji i osób, które rozpowszechniają takie informacje w internecie, przyznania nam racji i sprostowania tych informacji.

Jak duże doświadczenie ma Państwa centrum w chirurgii plastycznej?
Lekarz, który wykonywał zabieg, ma bardzo duże doświadczenie. Jako chirurg plastyczny pracuje 28 lat. Lekarz operujący odbywał szkolenia w zakresie tego typu zabiegów również za granicą, przede wszystkim w Mediolanie. Takie zabiegi, jak ten u zmarłej pacjentki są wykonywane u nas od wielu lat. Doktor wykonał już około stu zabiegów tą metodą i nigdy nie było żadnych powikłań. W centrum znajduje się nowoczesny sprzęt do monitorowania czynności życiowych, do resuscytacji i reanimacji.

Rodzina zmarłej twierdzi, że od razu po zabiegu czuła się ona bardzo źle.
Według mojej wiedzy i pielęgniarek, które nieustannie znajdowały się przy pacjentce, nie było żadnych problemów. Sama pacjentka nie zgłaszała, że coś jest nie w porządku.

Jeden z warszawskich lekarzy stwierdził, że on nie podjął się tego zabiegu. Jak skomentowałaby Pani te doniesienia?
Podobno taka sytuacja miała miejsce, ale przez to, że usłyszeliśmy wypowiedź pana doktora, to wiemy teraz, że pacjentka bardzo intensywnie się odchudzała. Myślę, że to jest w tej chwili badane, a prokuratura zgromadziła wszystkie dokumenty.

Panna młoda zmarła po liposukcji

CZYTAJ TAKŻE:
Częstochowa: Pacjentka zmarła po zabiegu liposukcji. Chciała pięknie wyglądać na ślubie