Pan Wojciech Kabza, samotny ojciec sześciorga dzieci, nadal może mieszkać ze swoimi dzieci. Rodzina wkrótce przeprowadzi się do nowego mieszkania

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, pan Wojciech Kabza, nadal może mieszkać ze swoimi dzieci. Rodzina będzie do 11 stycznia pod nadzorem kuratora. Wtedy odbędzie się kolejna rozprawa sądowa. Taka decyzją podjął we wtorek, 11 października, Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia.

- Cieszę się, że dzieci zostają ze mną. Szkoda, że to nie jest jeszcze ostateczna decyzja, ale rozumiem sąd. Potrzeba czasu na zebranie potrzebnych informacji i dokumentów - powiedział nam po rozprawie pan Wojtek.

W rozprawie wzięła udział także matka dzieci. Kobieta nie chciała rozmawiać z dziennikarzami.

To nie jedyna dobra wiadomość dla pana Wojciecha Kabzy z Łodzi, samotnego ojca, który zajmuje się szóstką dzieci. Pracownicy MOPS znaleźli dla nich nowe mieszkanie.

Rodzina przeprowadzi się do mieszkania o powierzchni 76 metrów kwadratowych przy ulicy Lipowej. Mieszkanie nadaje się do remontu, jednak nie stanowi to problemu, ponieważ już zgłosiły się firmy, które odnowią mieszkanie za darmo. Prawdopodobnie remont zakończy się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, więc rodzina będzie mogła je spędzić w wymarzonym mieszkaniu.

Pomoc dla Wojciecha Kabzy z Łodzi, ojca 6 dzieci, napływa z całego świata

Jak wcześniej informowaliśmy, pomoc dla samotnego ojca płynie nie tylko z całego kraju, ale także zza granicy. Stowarzyszenie Między Ludźmi uruchomiło specjalny magazyn na rzeczy, które są nadsyłane przez darczyńców. Magazyn jest koordynowany przez pracowników MOPS.

Czytaj:W Łodzi zabiorą samotnemu ojcu szóstkę dzieci

Do magazynu trafiają, nie tylko zabawki, środki czystości i ubranka, ale także sprzęty AGD. Nowe mieszkanie będzie więc wyposażone w pralkę oraz zmywarkę. Rzeczy dla pana Wojtka i dzieci można wysyłać do 14 października.

Do rodziny Kabzów płynie też pomoc finansowa. Jak udało nam się ustalić, odblokowano także świadczenie z programu 500plus. Pieniądze wpływają już na konto ojca.

Czytaj:Pan Wojciech z Łodzi zostaje z dziećmi. Decyzja sądu o odebraniu dzieci została wstrzymana

Czytaj:Dzieci zostają z ojcem. Sąd zmienił postanowienie. Rodzinę będzie odwiedzać kurator

wkrótce więcej informacji