TRAMPki to jedyny w Polsce festiwal podróżniczy tworzony przez kobiety dla kobiet. Trzy dni opowieści o podróżach, warsztaty, wernisaż fotografii, bookcrossing książek podróżniczych, wycieczki po Gdańsku oraz konkursy - tak przebiegała IV edycja festiwalu, organizowanego w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Spotkania Podróżujących Kobiet - TRAMPki - to ogólnopolski festiwal podróżniczy skupiający się na podróżowaniu pań. W dniach 21-23.04.2017 r. odbyła się już czwarta edycja.

[Co Cię motywuje do pracy? Wypełnij ankietę i wygraj tablet!]

- Podróżowanie solo ciągle wzbudza wiele emocji i obaw - tłumaczy inicjatorka festiwalu Anita Demianowicz. - Chcemy, by dzięki dzieleniu się doświadczeniem z podróży wyposażyć kobiety w wiedzę i umiejętności, które pozwolą na odważniejsze podejmowanie decyzji o samodzielnej podróży.

Zobacz galerię

Czytaj też: W Gdańsku Górkach Zachodnich otwarto Polonijne Centrum Sportów Wodnych [ZDJĘCIA]

W programie tegorocznej edycji znalazły się praktyczne warsztaty, m.in. o zdrowiu w podróży, o crowdfundingu czy filmowaniu podczas wojaży. Były opowieści o zmaganiach z morskim żywiołem w drodze na Islandię, o wspinaczce wysokogórskiej, amerykańskiej podróży tropem ulubionych filmów czy szczęściu na Filipinach, ale też o ciemnych stronach podróżowania.

Zobacz też: Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy 2017 w Gdyni