Księżna Kate i książę William odwiedzą Polskę w dniach 17 i 18 lipca. W planach mają wizytę w Warszawie i Gdańsku. Brytyjska para książęca przyjedzie razem z dwójką swoich małych dzieci. Prosto z naszego kraju pojadą do Niemiec.

Cały wyjazd książęcej pary do kilku krajów w Europie zaplanowany jest na pięć dni. Rozpocznie się 17 lipca w Warszawie. Zakończy 21 lipca w Hamburgu - pisze brytyjski The Telegraph.

Rzecznik Pałacu Kensington poinformował, że para książęca nie może się już doczekać nadchodzącej wizyty i jest zachwycona ekscytującym i zróżnicowanym programem, który został dla niej przygotowany. Kate i William cieszą się ze zbliżającego się spotkania z mieszkańcami Polski i Niemiec, państw które są ważnymi przyjaciółmi Wielkiej Brytanii, a dwójka ich małych dzieci będzie im towarzyszyć w publicznych spotkaniach przynajmniej kilka razy.

Dodajmy, że starszy syn George ma cztery lata, a młodsza córka Charlotte dwa. Maluchy były już na wspólnym, oficjalnym wyjeździe z rodzicami przed rokiem w Kanadzie. Natomiast w 2014 roku do Nowej Zelandii pojechał z nimi George, który stawiał wtedy dopiero swoje pierwsze, niepewne kroki.

Księżna Kate i książę William w Polsce - program wizyty

Książęca para przyleci do Warszawy 17 lipca. W stolicy zostanie oficjalnie powitana w pałacu prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu przez prezydenta Andrzeja Dudę i jego żonę Agatę Kornhauser-Dudę. Tego samego dnia brytyjscy goście odwiedzą muzeum Powstania Warszawskiego.

Następnego dnia, 18 lipca przejadą do Gdańska. Rano zamierzają odwiedzić były niemiecki obóz koncentracyjny Stutthoff. Natomiast popołudniu będą gościć w otwartym w 2014 roku Teatrze Szekspirowskim. Na zakończenie odwiedzą Europejskie Centrum Solidarności w Stoczni Gdańskiej.

Na razie nie jest pewne ich spotkanie z Lechem Wałęsą. Jeszcze tego samego dnia wrócą do Warszawy skąd odlecą do Berlina, gdzie w planach mają prywatne spotkanie z kanclerz Angelą Merkel.

gloswielkopolski.pl