Barbara Szyrner, młodszy aspirant policji z Glogowa, została mistrzynią Polski policjantów w triathlonie. Przepłynęła blisko kilometr, następnie rowerem przejechała 45 km i przebiegła dodatkowe 10. Gratulacje złożył jej Komendant Powiatowy Policji w Głogowie, podinsp. Mariusz Bużdygan.

Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie odbyły się na terenie gminy Mietków na dystansie jednej czwartej Ironmana. Wystartowała w nich policjantka z Głogowa, młodsza aspirant Barbara Szyrner. Pierwszy etap obejmował 950 metrów pływania. Następnie startujący pokonywali rowerem 45 kilometrów i biegli na dystansie 10,5 kilometra.

Głogowianka nie dała się wyprzedzić innym przeciwniczkom i na mecie była pierwsza. Barbara Szyrner została Mistrzynią Polski policjantek w kategorii IPA oraz Mistrzynią Polski policjantek w swojej kategorii K30, a w kategorii Open była druga. Czas funkcjonariuszki to 2:41:09.

Policjantka, na co dzień pełni służbę w Wydziale dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej policji w Głogowie. Do triatlonu powróciła po wielu latach przerwy. Wcześniej wielokrotnie była Mistrzynią Polski w swojej kategorii wiekowej oraz reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy.