Selfie stało się tak popularne, że żaden ze smartfonów nie może się już obyć bez tej funkcji.Według przeprowadzonej ankiety, ludzie oczekują, że wkrótce selfie będzie wykorzystywane w bankowości i służbie zdrowia.

Firma Sony zleciła badanie nad wykorzystaniem selfie. Badania przeprowadziła organizacja futurologiczna Futurizon oraz firma OnePoll na grupie 6500 mieszkańców Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji.

Osoby biorące udział w ankiecie odpowiadały, jak często robią selfie i jakie mają oczekiwania wobec producentów telefonów. Jak wskazały badania, 1/3 ankietowanych robiących sobie autoportrety za pomocą przedniego aparatu w telefonie, chciałaby, aby selfie byłoby wykorzystywane przez banki. Ponad 1/3 konsumentów czułaby się bezpieczniej, gdyby banki wykorzystywały hasła oparte na selfie.

Ciekawe są także badania wskazujące oczekiwania wobec lekarzy. 1/4 badanych chciałaby mieć kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu za pośrednictwem selfie lub wideokonferencji.

Autorzy ankiety pokazali także inne pomysły, m.in. selfie połączone by było ze sztuczną inteligencją by monitorować parametry życiowe podczas ćwiczeń. Dzięki selfie można by zmieniać wirtualnie stroje, by dopasować je do sylwetki za pomocą jednego przycisku albo płacić za zakupy.

redakcja@stronakobiet.pl