Zanim się urodził mówiono, że będzie nazywał się Jerzy Fryderyk Henryk Karol. Jeśli na świat przyszłaby dziewczynka, otrzymałaby imiona Maria Elżbieta Zofia Filipa. Tak przynajmniej wynikało z analizy almanachu genealogicznego „Debrett’s”, wydawnictwa poświęconego brytyjskiej arystokracji.

CZYTAJ TEŻ | HISZPAŃSKA NIANIA MAŁEGO KSIĘCIA GEORGE'A. KIM JEST MARIA TERESA TURRION BORRALLO?

Książę George nie mógł doczekać się lotu | William i Kate w Warszawie

Źródło: TVN 24

Dziś świat z uwagą i podziwem przypatruje się czteroletniemu synowi księcia Williama i księżnej Kate, któremu dali na imię George. Mały książę stał się już prawdziwym celebrytą, jego młodsza siostra musi jeszcze poczekać na swoje wielkie dni.

Dziennikarze i fotoreporterzy dniami i nocami czuwali przed kliniką, w której miało przyjść na świat pierwsze dziecko Williama i Kate. Po wyjściu ze szpitala księżna Cambridge na jakiś czas zamieszkała w domu rodziców, bo dom książęcej pary - składający się z dwu sypialni Nottingham Cottage położony w obrębie kompleksu Pałacu Kensington nie należał do obszernych. Małżonkowie czekali na przeprowadzkę do znajdującego się w tym samym pałacu tak zwanego Apartment 1A, w którym kiedyś mieszkała księżniczka Małgorzata.

Para książęca oświadczyła, że nie będzie wynajmować specjalnej pielęgniarki do dziecka. Oznaczało to, iż oboje wierzyli, że matka księżnej dostarczy wszelkiej pomocy, jakiej będzie potrzebować jej opiekująca się dzieckiem córka.

Szczęśliwy ojciec dostał od dowództwa RAF przysługujące każdemu w takiej sytuacji dwa tygodnie urlopu tacierzyńskiego. Potem musiał wrócić do bazy w szkockim Anglesey, gdzie pełnił funkcję pilota śmigłowca ratunkowego. Książę chciał zajmować się dzieckiem na tyle na ile to było możliwe. Przyznał, że większość mężczyzn takich jak on, nigdy nie zmieniali pieluszek.

George to pierwszy prawnuk Elżbiety II i jej męża księcia Filipa. Ma „zajęte” następstwo tronu w przyszłym pokoleniu

Małżonkowie nie „narzekali” na brak dziadków. George był pierwszym prawnuczek królowej Elżbiety i jej męża Filipa księcia Edynburga. Ale para królewska ma już dwie prawnuczki córeczki małżeństwa Autumn i Petera Phillipsów, Savannah i Isla. Synek Kate i Williama to jednak pierwszy wnuk zarówno księcia Karola, jak i państwa Middleton. Książę już przed narodzeniem dziecka mówił, jak bardzo jest „podekscytowany.” Żartował, że tak późno zostaje dziadkiem. - To miło zostać dziadkiem w moim, że tak powiem, starczym już wieku.

Praktyczna Kate już na długo przed narodzinami dziecka zorganizowała wszystko na jego przyjęcie. Widziano jak razem z matką kupuje przenośny koszyk dla niemowlaka. Kupiła też lekki jasnobłękitny składany wózek niemowlęcy Bugaboo - światowej sławy producenta akcesoriów dla dzieci. Najdroższe wózki tego typu kosztują nawet 1.2 tys. funtów. Są projektowane w Holandii. Wózki tej samej firmy kupują celebrytki i celebryci - Victoria Beckham, Gwyneth Paltrow, Sienna Miller czy Elton John.

Pokój dziecinny w nowym miejscu zamieszkania pary książęcej nie był jeszcze gotowy. Księżna zadbała jednak, by urządzono go ze smakiem.

Dwa lata po George’u przyszła na świat Charlotte. Od razu wywołała falę zachwytu na całym świecie. Księżna Cambridge urodziła swoje drugie dziecko kilka dni po przewidywanym terminie, ale tylko dwie godziny po przyjęciu do szpitala Saint Mary w Londynie. Zaledwie kilka godzin później Kate pozowała radośnie do zdjęć na progu szpitala, po czym zabrała swoją córeczkę do domu. Wszystko odbyło się w ekspresowym tempie, księżna przybyła na oddział położniczy szpitala w towarzystwie męża, księcia Williama, o godz. 6 rano, a urodziła ważącą 3,7 kg córeczkę o godz. 8.34. Matka i córka czuły się tak dobrze w ciągu dnia, że już o godz. 18 były gotowe do wyjścia ze szpitala. Książę i księżna przedstawili światu radosny widok: nowo narodzoną księżniczkę owiniętą w biały szal, w kremowym czepku na głowie.