PREZENT NA KOMUNIĘ? Co kupić, jaki prezent na komunię wybrać dla chłopca, a jaki dla dziewczynki? Do maja zostało coraz mniej czasu. Warto zastanowić się wcześniej. Bo prezent na komunię kupiony na ostatnią chwilę może okazać się nietrafiony, nawet jeśli wydamy sporą sumę pieniędzy Dlatego, o tym co kupić na komunię, najlepiej zdecydować już teraz i zabezpieczyć odpowiednią kwotę na taki wydatek. Prezent na komunię trzeba też dobrać do dziecka. Co innego na prezent na komunię kupimy chłopcu, a co innego dziewczynce. Zatem, co kupić z okazji Komunii Świętej? Oto propozycje prezentów na komunię 2018.

PREZENT NA KOMUNIĘ: JAKI PREZENT WYBRAĆ DLA CHŁOPCA I DLA DZIEWCZYNKI NA KOMUNIĘ 2018

Prezent na komunię to nie tylko kwestia pieniędzy, choć nie da się ukryć, że to spory wydatek z domowego budżetu. Zwłaszcza dla najbliższej rodziny. Jednak prezent powinien być również dostosowany zarówno do płci dziecka, jak i jego rozwoju emocjonalnego i zainteresowań.

Kiedyś kupno prezentu komunijnego było zdecydowanie prostsze, rowerek, zegarek, złoty łańcuszek, dewocjonalia.

Lista prezentów na komunię nie było skomplikowana. Dziś rodzina, zwłaszcza najbliższa ma trudniejsze zadanie, bowiem obecnie, prezent na komunię musi być mądry i nie zaszkodzić dziecku. Dlatego nim sięgniemy do portfela bo grubszą gotówkę na quada, drona czy skuter, zastanówmy się czy nasz młody bratanek, chrześnica czy wnuczek, wnuczka, jest na taki prezent komunijny gotowy, i czy na pewno jest mu/jej potrzebny.

CO KUPIĆ NA KOMUNIĘ?

Lista prezentów komunijnych jest długa, ale można wybrać prezent, który będzie służył zarówno zabawie, jak i edukacji i rozwojowi młodego człowieka. Można więc zastanowić się na laptopem lub konsolą, tabletem, jeśli jesteśmy tradycjonalistami, zamiast klasycznego zegarka można wybrać smartwatcha lub zdecydować się na rower.

Nie musimy też rezygnować z dewocjonaliów, bowiem o ile sprzęt elektroniczny za kilka lat będzie nadawał się się kosza, złoty medalik czy łańcuszek pozostanie na lata, jako pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. To zawsze trafiony prezent na komunię.

PREZENT NA KOMUNIĘ 2018: [CENY + PROPOZYCJE] ZOBACZ W GALERII

Zobacz galerię

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka ogromny stres, prezenty na komunię mają dziecku również sprawić radość i dodać otuchy. Bo o ile całe wydarzenie jest bardzo ważne i pozytywne w życiu dziecka, to towarzyszą mu ogromne, nie zawsze przyjemne emocje. Dlatego starajmy się dziecku prezentem na komunię sprawić radość, ale niech nasz prezent na komunię nie sprawi, że stanie się on ważniejszy od samej uroczystości. Prezent na komunię nie powinien przysłonić wagi sakramentu.

Tutaj bardzo ważna jest rola rodziców, aby wcześniej jak najwięcej powiedzieli dziecku o samej uroczystości i dobrze je do niej przygotowali. Że prezenty to nie wszytko, bo najważniejsze jest to, co przeżywa w środku.POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

TYDZIEŃ Magazyn informacyjny reporterów Dziennika Zachodniego