Młodzi artyści mody ze Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zaprezentowali swoją twórczość inspirowaną twórczością Stanisława Wyspiańskiego.

Zobacz galerięPokaz odbył się w sobotę 10 czerwca w czasie pokazu Laboratorium Mody w hotelu Novotel Kraków City West w Krakowie.

Studenci, którzy uczą się na II roku w SAPU, musieli najpierw poznać życie i twórczość młodopolskiego dramatopisarza, poety, malarza, a także - patrząc z dzisiejszej perspektywy - projektanta sztuki użytkowej. Następnie analizowali je od strony plastycznej i szukali formuły zastosowania we współczesnym ubiorze (np. printy, patchwork, aplikacje, hafty, połączenie i wpływ form na konstrukcję). Powstały ubrania o autorskim i nowoczesnym charakterze.

W czasie pokazu zobaczyliśmy też kolekcję dyplomową absolwentki SAPU Sandry Stachury "Deep Space". Te futurystyczne ubrania i buty zostały wykonane z innowacyjnych materiałów (druk 3D, światłowody, tworzywa sztuczne) i uhonorowane kilka dni temu drugą nagrodą w konkursie Off Fashion, a także wyróżnieniem na Cracow Fashion Awards 2017.