Sobotnie popołudnie w czeladzkiej hali MOSiR-u wypełnione było ruchem, tańcem i dbałością o zdrowie. To wszystko za sprawą „Wiosennego Maratonu Zumby”, jaki został zorganizowany przez Stowarzyszenie Czeladź Jest Fajna oraz Kate Dream Team.

- W tym roku postanowiliśmy zorganizować coś innego, a więc postawiliśmy na rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego. Każdy może przyjść, zarejestrować się, zważyć się, sprawdzić swoje BMI – mówiła Anna Derela ze stowarzyszenia Czeladź Jest Fajna.

- My z kolei poprzez zabawę, taniec, ruch staramy się zachęcić panie zdrowego i aktywnego trybu życia. Stąd maraton zumby. No i oczywiście zależy nam na tym, by zaktywizować panie na terenie Czeladzi do działania i zachęcić do samobadania w związku z zagrożeniem rakiem piersi. Tak więc warto zadbać o zdrowie i trochę się z nami poruszać – dodała Katarzyna Nowak, prezes stowarzyszenia Kate Dream Team.

ZOBACZCIE FILM:

Uczestniczkom wydarzenia została zatem przybliżona profilaktyka samobadania piersi. Można było także można skorzystać z porad dietetyka Natur House Będzin, dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej i zawartości wody w organizmie. Ponadto konsultanki Avon zaprezentowały nowe trendy w kosmetyce i wykonywały bezpłatny makijaż.

Od godziny 16.00 działało stanowisko DKMS-u, na którym można było zdobyć wiedzę na temat tego, jak wygląda rejestracja do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych oraz na czym ona polega. I oczywiście dołączyć do grona dawców szpiku.

Zobacz galerię

Podczas maratonu zumby panie dały z siebie wszystko. Widać było, że to dla nich dobra zabawa, połączona z aktywnym wypoczynkiem. Maraton poprowadziły trzy instruktorki Zumba Fitness ZIN: Magda Smolarek, Ola Siudak i Kasia Nowak.