Prezydent Słupska na IV Kongresie Kobiet Województwa Śląskiego. Selfie z Robertem Biedroniem chciała mieć każda pani.

Jeden z najbardziej popularnych polityków jest dziś gościem specjalnym IV Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego. Ceniony za tolerancję, skuteczność i dowcip, zasłynął również tym, że właśnie w zarządzanym przez niego mieście, czyli Słupsku, działa Rada Kobiet.

CZYTAJCIE TEŻ:
Silesia jest kobietą: ruszył IV Kongres Kobiet Województwa Śląskiego

- Robert nie wahał się ani chwili, by do nas przyjechać i dyskutować z nami o najważniejszych problemach. Cenimy go za niesamowitą empatię - mówi Małgorzata Tkacz - Janik, jedna z organizatorek Kongresu.

Zobacz galerię

Robert Biedroń jest absolwentem politologii i nauk społecznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ukończył również Szkołę Liderów Politycznych i Społecznych oraz Szkołę Praw Człowieka przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Przez wiele lat współpracował jako konsultant kilkunastu organizacji praw człowieka w Polsce i za granicą. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i wieloletnim prezesem Kampanii Przeciw Homofobii.

ZOBACZCIE FILM:

Od 2009 r. Robert Biedroń był prezesem Instytutu Podkarpackiego zajmującego się rozwojem społeczeństwa obywatelskiego. 9 października 2011 roku został wybrany na posła ziemi gdyńsko-słupskiej z listy Ruchu Palikota otrzymując prawie 17 tys. głosów. Były członek Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i Główny sprawozdawca ds LGBT. W latach 2008 – 2016 był członkiem Rady Doradczej Praw Człowieka przy Open Society Foundations. Obecnie jest Prezydentem miasta Słupska. Od 2015 jest członkiem Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy.