Nauczycielka z Knurowa piecze w Bake Off. Ale Ciacho. Katarzyna Panfiluk uczy w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, teraz walczy o miano Królowej Wypieków w w popularnym show TVP 2.

Nauczycielka z Knurowa piecze w Bake Off. Ale Ciacho. Katarzyna Panfiluk pochodzi z Podlasia kultywuje tamtejsze tradycje kulinarne, uczy w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Teraz walczy o miano Króla Wypieków w popularnym programie telewizyjnym „Bake off. Ale ciacho!”.

Przez 10 tygodni 12 uczestników – najlepszych cukierników-amatorów z całej Polski – rywalizuje w nim o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków oraz 50 tysięcy złotych.

Wśród nich są m.in. kosmetolożka, artystka plastyk, urzędniczka, gospodyni domowa, handlowiec, uczeń liceum i właśnie Katarzyna Panfiluk, która na co dzień uczy informatyki w ZSZ nr 2 w Knurowie.

Uczestnicy zmagają się m.in. z wypiekami wielkanocnymi i tortami okolicznościowymi. Nie brakuje też tematów takich jak chleb, czekolada, ciasteczka. Uczestnicy muszą poradzić sobie zarówno z wypiekami słodkimi, jak i wytrawnymi.

Ocenia ich znane jury – dziennikarka kulinarna i podróżniczka, Gosia Molska oraz Krzysztof Ilnicki, uznany przez Europejską Akademię Gastronomiczną za najlepszego cukiernika w Polsce. W każdym odcinku najlepszy uczestnik zdobywa tytuł Gwiazdy Wypieków Tygodnia, a ten, kto jest oceniony przez jurorów najniżej – musi opuścić program.

Katarzyna Panfiluk jest czterdziestoletnią mamą piętnastoletniej Oli i dziewięcioletniej Marysi. Katarzyna Panfiluk wraz z mężem i rodziną prowadzi także na Podlasiu kwatery agroturystyczne. Najczęściej serwuje placki, naleśniki, chałki, pielmieni, bułeczki, chleby i ciasta.

Najbliższe wydanie programu „Bake off. Ale ciacho!” z udziałem Katarzyny Panfiluk oglądać można w poniedziałek, 13 marca, o godz. 21.45 w TVP II.