Tak uważa aż 25 proc. osób biorących udział w badaniu, które zleciła Fundacja Rockefellera. Ankieta miała pokazać jak duże są różnice w zarobkach kobiet i mężczyzn.

Fundacja Rockefellera zleciała przeprowadzenie badań, dotyczących tzw. gender gap w zarobkach kobiet i mężczyzn. W większości państw panie piastujące te same stanowiska co mężczyźni zarabiają mniej. Problem jest także z dostępem do kierowniczych stanowisk.

Jak dowodzi badanie fundacji, zaledwie 6 proc. firm spośród 50 największych spółek świata magazynu Fortune ma szefa kobietę. Ankieterzy przepytali ponad tysiąc osób i zdecydowana większość wskazała, że kobiety są równie dobrymi pracownikami co ich koledzy i powinni zarabiać tyle samo na tych samych stanowiskach.

Ciekawie robi się, gdy zobaczymy wyniki badania oceniającego, jak szybko bariera płci zniknie w zarobkach. Okazuje się, że aż 25 proc. badanych uważa, że do 2025 roku szybciej wynaleziony zostanie sposób na podróżowanie w czasie niż obsadzenie kobiet na fotelu prezesa połowy z 500 największych spółek w USA. O wynikach badania poinformował amerykański magazyn Fortune.

Zobacz też: Czy mężczyźni źle znoszą sukces kobiet?

Źródło: TVN