Dziś w Egipcie przeprowadzono sekcję zwłok zmarłej niedawno Magdaleny Ż. Pochodząca ze Zgorzelca 27-latka zginęła 30 kwietnia w Hurghadzie w tajemniczych okolicznościach. - Ta sprawa ma ścisły związek z bezpieczeństwem polskich turystów - mówił dziś dla wp.pl Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że ofiara pochodzi ze Zgorzelca chociaż w ostatnim czasie mieszkała we Wrocławiu. Do egipskiego kurortu Marsa Alam wyleciała 25 kwietnia. W Polsce został narzeczony Magdy, który miał z nią kontakt telefoniczny. Po dwóch dniach bardzo zaniepokoiło go jej zachowanie. W internecie opublikowano film z rozmowy telefonicznej Magdy z jej chłopakiem. Dziewczyna robi wrażenie wystraszonej prosi żeby ją zabrać do Polski. Niedługo później kobieta wyskoczyła z okna szpitala popełniając samobójstwo. Śledczy nie wykluczają jednak, że Polka padła ofiarą tzw. handlu ludźmi.

Czytaj: Prokurator z Jeleniej Góry wylatuje do Egiptu na sekcję zwłok Magdaleny Ż.

Do Egiptu na sekcję zwłok wybrali się jeleniogórski prokurator Marek Gorzkowicz i ekspert z medycyny sądowej wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Dziś wzięli udział w sekcji zwłok Magdaleny Ż. Wstępne ustalenia z sekcji nie są jednak znane. Minister sprawiedliwości podkreśla, że początkowe ustalenia będą dalej weryfikowane.

- Istnieją podejrzenia, to jedna z wielu wersji śledczych, że możemy mieć do czynienia z procederem handlu ludźmi. Taka działalność mogłaby dotyczyć nie tylko pani Magdaleny. Ta sprawa ma tez ścisły związek z bezpieczeństwem polskich turystów - cytuje Zbigniewa Ziobro portal wp.pl.

UWAGA! TVN/x-news