UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE 2017: Ubezpieczenie na wakacje zapewnia kompleksową ochronę podczas podróży zagranicznej. Polisa stanowi całodobowe wsparcie po wypadku, gwarantuje pokrycie kosztów leczenia poza krajem, dzięki czemu przydaje się zarówno osobom uprawiającym sporty, jak i planującym spokojny wypoczynek. Jaki rodzaj ubezpieczenia wykupić przed wyjazdem?

UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE 2017: jakie ubezpieczenie na wakacje wybrać? PRZEWODNIK

W Polsce jesteśmy chronieni ubezpieczeniem zdrowotnym, a w razie nagłej potrzeby wysokie koszty ratowania życia i zdrowia nie obciążają w znaczący sposób domowego budżetu.

Sprawa komplikuje się poza granicami kraju. Ceny za wszelkie interwencje medyczne mogą przyprawić o zawrót głowy. Nawet niewielka porada może mocno nadwyrężyć nie tylko stan konta ale i nerwy.

Ubezpieczenie turystyczne pozwala uniknąć tego typu bolesnych konsekwencji. Przed wyjazdem warto też zadbać o swój bagaż i ubezpieczyć jego zawartość. Zanim przejdziemy do szczegółów, odpowiedzmy sobie na kilka podstawowych pytań.

Co to jest ubezpieczenie turystyczne?
Ubezpieczenie travel, czyli ubezpieczenia na wyjazd za granicę, to pakiet produktów ubezpieczeniowych zapewniających pomoc medyczną, organizacyjną i finansową podczas wyjazdów wypoczynkowych, turystycznych, edukacyjnych oraz biznesowych. Taka polisa gwarantuje ochronę i pomoc w razie niespodziewanych sytuacji, dzięki czemu pozwala na komfortowe i bezpieczne podróżowanie.

Ubezpieczenie turystyczne 2017: Ile to kosztuje?
Ubezpieczenie turystyczne nie jest specjalnie drogie, jeśli weźmiemy pod uwagę koszty leczenia za granicą. Cena jest oczywiście uzależniona od zakresu ochrony, wysokości limitów na poszczególne świadczenia, czasu i miejsca podróży. Niektóre z towarzystw ubezpieczeniowych są skłonne udzielić rabatu na ubezpieczenie podróżne osobom, które na urlop wybierają się w gronie rodzinnym lub z większą grupą przyjaciół. Ceny zwykle wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Szczegóły znajdziesz w porównywarce znajdującej się u dołu tekstu.

CZYTAJ TAKŻE:
Mniej niż połowa Polaków kupuje ubezpieczenie turystyczne
Choroba na wakacjach. Jak leczyć się w Polsce i za granicą?

Jakie są rodzaje ubezpieczenia turystycznego?
Przed wyruszeniem na wojaże warto zapewnić sobie odpowiednie ubezpieczenie turystyczne odpowiednio na kraj, Europę lub świat. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują gotowe pakiety dopasowane do różnych potrzeb. Zawierają zazwyczaj KL, NNW, OC, BP oraz assistance. Co oznaczają konkretne skróty?

  • KL – koszty leczenia - poniesienie wydatków za leczenie w nagłych chorobach lub po wypadku, w tym za leczenie szpitalne, wizyty lekarskie, badania, leczenie stomatologiczne, wykup leków, transportu medycznego i koszty transportu do kraju w terminie innym niż planowany.
  • ASS – assistance – oznacza możliwość korzystania z pomocy w podróży, organizacji leczenia, transportu, pomocy prawnej, udzielenia pożyczki lub uiszczenia kaucji, powiadomienia rodziny i pracodawcy
  • NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – ubezpieczenie od uszczerbku na zdrowiu, wypłacane jest po wypadku
  • BP – bagaż podróżny – ubezpieczenie na wypadek utraty bagażu, jego uszkodzenia lub zniszczenia, którego przyczyną jest kradzież, rabunek, pożar, huragan, powódź, uderzenie pioruna, ulewa, grad, lawina, katastrofa, wypadek komunikacyjny itp.
  • OC – ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – ubezpieczenie od szkody wyrządzonej komuś innemu, np. zniszczenie samochodu, zranienie kogoś. Wykupienie takiej polisy zabezpiecza osobę ubezpieczoną przed obowiązkiem zapłaty odszkodowania osobie, której szkodę się wyrządziło. Ciężar finansowy przerzucony jest wówczas na zakład ubezpieczeń.
  • SS/SR – ubezpieczenie sprzętu sportowego – zabezpieczenie przed utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem sprzętu sportowego


_________________________________________________________________________________


_________________________________________________________________________________

Na co zwrócić uwagę, kupując ubezpieczenie turystyczne?
Wykupując ubezpieczenie podróżne, powinniśmy dokładnie zapoznać się z jego ofertą i szczegółami, ponieważ niektóre kraje mogą nie wchodzić w skład pakietu, który z definicji powinien je zawierać (np. zestaw świat może nie obejmować USA i Kanady).
Zastanawiając się, gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę, należy przede wszystkim kierować się dopasowaniem zakresu ochrony do charakteru wyjazdu i indywidualnych potrzeb. Aby mieć pewność, że polisa pozwoli pokryć wszelkie koszty, warto zastanowić się nad jak najszerszą ochroną. Poza optymalnym doborem elementów ochrony konieczne jest ustalenie odpowiednich wysokości sum ubezpieczenia.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE --->