Już wkrótce w londyńskim metrze zapowiedzi skierowane do pasażerów nie będą rozpoczynać się od tradycyjnego ,,ladies and gentelman”, czyli ,,panie i panowie” - informuje BBC.

Zamiast używanego do tej pory zwrotu "panie i panowie” już niedługo wszystkie komunikaty w londyńskim metrze rozpoczną się od "witajcie wszyscy”. Oprócz tego, również pracownicy metra zostali zobowiązani do zwracania się do pasażerów, bez różnicowania ich ze względu na płeć. W całej sprawie chodzi o to, żeby stosunek do pasażerów stał się bardziej neutralny.

- Chcemy, żeby wszyscy korzystający z metra czuli się zaproszeni do korzystania z naszych usług - mówi przedstawiciel londyńskiej firmy Mark Evers.

Decyzję władz metra z zadowoleniem przyjął burmistrz Londynu Sadiq Khan.

Za nowymi zapowiedziami w londyńskim metrze stoi organizacja LGBT Stonewall. Jej przedstawiciele nie kryli radości na wieść o nadchodzących zmianach.

- Język używany w oficjalnych komunikatach w metrze jest niezwykle ważny dla korzystających z jego usług gejów, lesbijek i transseksualistów. Dlatego każde wypowiedziane słowo może dodać im pewności, że są akceptowani przez innych. - powiedział przedstawiciel organizacji Stonewall dla BBC.