Strona Kobiet

Panie pokierują Szkołą Policji w Słupsku [zdjęcia]

Po raz pierwszy w ponad 70-letniej historii Szkoły Policji w Słupsku stanowiska w ścisłym kierownictwie objęły kobietyPodinspektor Jolanta Buczyńska-Koc

Szkoła Policji w Słupsku

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/15] Następne

Panie pokierują Szkołą Policji w Słupsku [zdjęcia]

Po raz pierwszy w ponad 70-letniej historii Szkoły Policji w Słupsku stanowiska w ścisłym kierownictwie objęły kobiety

Podinspektor Jolanta Buczyńska-Koc i podinspektor Elżbieta Kotecka to dwie nowe zastępczynie komendanta w słupskiej Szkole Policji. Mianowanie obu pań przez komendanta głównego policji nastąpiło w uznaniu dla ich wysoko ocenianej służby, doświadczenia i kwalifikacji zawodowych.

Podinsp. Jolanta Buczyńska-Koc pełni służbę od 1 lipca 1992 roku. Przez wiele lat związana była z pionem kadrowo-szkoleniowym Komendy Stołecznej Policji, gdzie przeszła kolejne szczeble zawodowego awansu.

Z kolei podinsp. Elżbieta Kotecka pełni służbę od 1995 roku. Od początku służby związana jest z pionem wspomagającym działalność dydaktyczno-wychowawczą Szkoły Policji w Słupsku w zakresie organizacyjnym, logistycznym i technicznym.

Od 1 czerwca 1945 roku stanowiska w ścisłym kierownictwie słupskiej Szkoły Policji pełnili wyłącznie mężczyźni. Nominacje obu pań otwierają więc nowy rozdział funkcjonowania pionu dydaktycznego i pionu logistycznego placówki.

Dodajmy, że Komendą Miejską Policji w Słupsku także kierowali do tej pory wyłącznie mężczyźni.

Oglądaj także: EUPST II - ćwiczenia w słupskiej Szkole Policji

Polecamy