Nadchodząca wiosna to idealny moment na zrobienie porządku. Nie tylko w szafie, mieszkaniu, ale i ... we własnym życiu. A raczej w głowie. Jak zabrać się za wykreowanie swojego nowego oblicza?

„Coraz więcej z nas czuje się zagubionych w życiu. Przez stres, wyzwania życia codziennego, ale także wieloletnią rutynę, może nam zacząć brakować energii, radości i motywacji do działania.” – opowiada Sylwia Kamińska, autorka inicjatywy Zdrowe Wibracje, organizatorka programu warsztatowego Metamorfozy.

Zmiana garderoby, diety i wykupienie kartnetu na siłownię, basen czy zajęcia fitness to oczywiście dobry początek, jednak działania te mogą okazać się niewystarczające.

Ludzki organizm stanowi integralną psychofizyczną całość. Nasza gorsza kondycja fizyczna, zmęczenie i osłabienie często mają podłoże psychiczne, dlatego tak ważny jest również odpowiedni coaching i budowanie wewnętrznej motywacji. Aby metamorfoza była skuteczna, musi być kompleksowa.

- Podczas programu metamorfoz staramy się dotrzeć do każdego indywidualnie – poznać jego sytuację, a także zbadać stan zdrowia. Dopiero po odpowiedniej „diagnozie” możemy rozpisać szereg aktywności dopasowanych do każdej osoby indywidualnie. Warto także monitorować postępy i kolejne etapy, czemu służy stały nadzór nie tylko trenera personalnego, ale także dietetyka, lekarza oraz, o ile to koniecznie, coacha lub psychologa.” – komentuje Sylwia Kamińska.

Nowe buty czy sukienka pomagają podwyższyć nasz nastrój tylko przez chwilę, jeżeli chcemy zrzucic przed latem parę kilogramów - potrzebujemy na to siły, energii i motywacji. Aby naprawdę zmienić siebie, musimy przede wszystkim zmienić nasze nastawienie, postrzeganie świata, zwalczyć stres. Jeżeli chcemy zmienić swoje nawyki, nabrać wiatru w żagle, ochoty i energii do życia - warto zacząć właśnie teraz, wykorzystując sprzyjające, wiosenne okoliczności.

Zobacz także: