Ważne
  Inteligentny dom bezprzewodowy - jaki system kupić?

  Inteligentny dom bezprzewodowy - jaki system kupić?

  materiał partnera

  Aktualizacja:

  Inteligentny dom bezprzewodowy - jaki system kupić?
  1/3
  przejdź do galerii
  Inteligentny dom to nie tylko wygodne sterowanie urządzeniami. Rozwiązania, które oferują takie systemy, pozwalają zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych czy oszczędzać energię elektryczną. Dostępnych jest w tej chwili wiele systemów, różniących się sposobem instalacji i sterowania czy dostępnością różnych modułów. Pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji Fibaro.

  Inteligentny Dom Fibaro – czym się wyróżnia?  System Fibaro korzysta z najnowocześniejszych urządzeń i technologii, a jego opracowanie i wprowadzenie na rynek potwierdziły liczne testy. Twórcy postawili przed sobą kilka wyzwań – wszystko po to, żeby inteligentny dom był maksymalnie wygodny i łatwy w obsłudze. Służy temu prostota instalacji, bez ingerencji w strukturę budynku i kładzenia kabli, łatwe zmiany ustawień, jak i szeroka gama dostępnych urządzeń. Korzystający z Z-Wave system Fibaro kompatybilny jest z urządzeniami ponad 300 producentów.  Fibaro Sarter Kit – co zawiera

  W systemie inteligentnych domów Fibaro można dowolnie dodawać moduły, rozbudowują sieć urządzeń i dodatkowe funkcje sterowania. Zestaw Starter Kit to podstawowy pakiet z centralką oraz pięcioma urządzeniami, należącymi do podstawowych, najczęściej wykorzystywanych w domach.

  Bezprzewodowa centralka Home Center Lite to niewielkie urządzenie, które steruje systemem opartym na protokole Z-Wave. Ma ona funkcję tworzenia kopii zapasowych, co odbywa się automatycznie, zapewniając bezpieczeństwo danych i zapamiętywanie ustawień.

  Motion Sensor to czujnik ruchu, który wykryje nieproszonych gości w domu i zaalarmuje użytkownika natychmiast. Umożliwia więc szybie powiadomienie służb w przypadku włamania, bez względu na to, czy jesteśmy w pracy czy na drugim końcu globu. Rozbudowanie systemu o dodatkowe urządzenia pozwolić może na automatyczne zamknięcie okien i drzwi, by uniemożliwić włamywaczom ucieczkę przed przyjazdem policji. Nie trzeba obawiać się, że nasz pupil aktywuje alarm – czułość sensorów i precyzja oprogramowania odróżniają zwierzę od człowieka, nie pozwalając na fałszywy alarm.

  Smoke Sensor – czujnik dymu w przypadku zagrożenia zadziała bardzo szybko, reagując również na wzrost temperatury. Dzięki temu jeżeli zdarzy się zostawić włączone żelazko czy pojawi się problem z instalacją gazową, nie dojdzie do tragedii. Także i tutaj dodatkowe elementy systemu umożliwią automatyczne działanie bez naszego udziału.

  Flood Sensor – niewielkie urządzenie reagujące na wodę zapobiegnie skutkom zalania, kosztom remontu i kłopotom z zalaniem sąsiada. Czujnik zmieści się nawet w trudno dostępnych miejscach, np. za wanną, jeżeli jej zabudowa nie przylega do ścian ze wszystkich stron.

  Door/Window Sensor – zamontowany przy oknie, drzwiach, bramie czy rolecie poinformuje nas, jeżeli zostawimy otwarte okno lub drzwi. Może być przyłączony do systemu alarmowego czy monitoringu.

  Wall Plug – urządzenie ma postać przejściówki do kontaktu. Wall Plug mierzy zużycie energii elektrycznej, pozwala na zdalnie odłączenie sprzętów, a także zabezpiecza sieć przed przepięciami, nie pozwalając na włączenie uszkodzonego sprzętu. Ten element systemu pozwoli oszczędzając energię zadbać o środowisko naturalne, obniżając jednocześnie wysokość rachunków.

  To tylko część możliwości Fibaro. Motion sensor można wykorzystać na przykład do sterowania światłami zależnie od tego, czy ktoś przebywa w pomieszczeniu. Dołączyć można do systemu także moduły reagujące na zdarzenia oraz na nasze polecenia – zamykające rolety, bramy i uchylne okna, sterujące oświetleniem, multimediami w domu i wiele więcej. Inteligentny dom skonfigurować można z istniejącym już system alarmowym i innymi posiadanymi urządzeniami sterowanymi za pomocą Z-Wave.

  Podstawowy zestaw Finaro Starter Kit natomiast kosztuje zaledwie 2099 zł, czyli mniej więcej tyle, co przeciętny smartfon. W zamian dostajemy najnowocześniejszą technologię oraz możliwość łatwego rozbudowania oraz dostosowania ustawień do naszych potrzeb i preferencji.

  Fibaro Sarter Kit - gdzie kupić?

  W promocyjnej cenie system Fibaro znajdziesz w sklepie internetowym https://trik.pl/.  Instalacja systemu Fibaro  Ogromną zaletą tego systemu jest to, że jego założenie nie wymaga remontu. Nie ma potrzeby kładzenia kabli wzdłuż ścian. Komunikacja między wszystkimi elementami odbywa się bezprzewodowo. Czujniki i centralka z zestawu Fibaro Starer Kit są gotowe do użycia po kilku minutach. Nie trzeba też zgłaszać się do serwisu za każdym razem, by zmienić np. przypisaną nazwę danego urządzenia czy godzinę włączania danego modułu. Na co dzień podstawowymi funkcjami steruje się za pośrednictwem interfejsu zewnętrznego, który można również dopasować do swoich potrzeb. Interfejs konfiguracyjny również dostępny jest dla klienta, a jego obsługa intuicyjna i szybka. W razie kłopotów z samodzielnym wprowadzeniem ustawień zawsze można skorzystać ze wsparcia technicznego firmy.

  Zastosowanie protokołu Z-Wave sprawia, że inteligentny dom Fibaro można praktycznie dowolnie rozbudowywać o kolejne moduły, jak i włączać do niego już posiadane urządzenia operujące tą technologią. To sprawia, że inteligenty dom będzie naprawdę szyty na miarę, dostosowany do konkretnych warunków i potrzeb. Fibaro to najnowocześniejszy system na polskim rynku, do tego wyjątkowo przyjazny dla użytkownika podczas konfiguracji, jak i w codziennym funkcjonowaniu.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama