Muhammad Ali: Puzzle King – gra nie tylko dla fanów boksu

  Muhammad Ali: Puzzle King – gra nie tylko dla fanów boksu

  materiał partnera

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Muhammad Ali: Puzzle King – gra nie tylko dla fanów boksu
  1/3
  przejdź do galerii
  Wszyscy z pewnością choćby kojarzymy grę logiczną nawiązującą do popularnego swojego czasu Bejeweled, a mianowicie Candy Crush – ta na pozór bardzo prosta produkcja podbiła serca graczy na całym świecie, a zwłaszcza tych, którzy upodobali sobie granie na wszelkiej maści urządzeniach mobilnych, jak smartfony czy tablety: układanie cukierków poziomo i pionowo nigdy nie sprawiało takiej frajdy, jak w przytoczonym tytule, zwłaszcza, że twórcy zapewnili grze sporo oryginalności tworząc unikalne etapy oraz zadania do wykonania z odmienną od tradycyjnej mechaniką. Dzisiaj przyjrzymy się również adaptacji starego dobrego Bejeweled, ale w nieco innej postaci, mianowicie przeniesionej w realia boksu zawodowego, w których wcielamy się w ikonę tego sportu – Muhammada Alego – i pokonując kolejne etapy możemy śledzić historię legendy.

  Muhammad Ali: Puzzle King na Poki w dużej mierze trzyma się swojego pierwowzoru – również i tutaj naszym zadaniem jest łączenie ze sobą przynajmniej trzech elementów tego samego koloru, w tym wypadku rękawic bokserskich, za co otrzymujemy punkty a nasz sportowiec wyprowadza ciosy przeciwnikowi, które z kolei obniżają jego liczbę punktów życia – naszym zadaniem jest zredukowanie jej do zera oraz wykonanie wszystkich dodatkowych zadań na danym etapie: najczęściej polegają one na wykonaniu pewnej liczby kombinacji ciosów poprzez wykorzystanie rękawic określonego koloru. Zupełnie inaczej jednak niż w Bejeweled samo ułożenie przynajmniej trzech takich samych elementów nie powoduje, że znikną – musimy tego dokonać samodzielnie, łącząc je linią. Oczywiście możemy połączyć praktycznie dowolną liczbę elementów, jeśli tylko przylegają do siebie; musimy także pamiętać, że rysując linię nie możemy się po niej cofać – jeśli jeden z elementów uniemożliwia nam powrót do uprzednio obranej „trasy”, musimy go zostawić za sobą. Inaczej jednak niż w tradycyjnym Bejeweled, możemy tutaj łączyć ze sobą elementy również po skosie.

  Poza łączeniem ze sobą rękawic możemy też wykorzystać kilka specjalnych ruchów, różnego rodzaju – niektóre pozwalają nam wyeliminować wszystkie elementy danego koloru, pozbyć się tego znajdującego na określonym polu i tak dalej. Liczba takich ruchów jest ograniczona a otrzymujemy poszczególne „ładunki” za postępy w grze, jak też możemy kupić je za zdobyte za każdy etap monety bądź za prawdziwe pieniądze poprzez system mikrotransakcji.

  Na naszej drodze natkniemy się na przeszkody w postaci ciężarów, które będą pojawiały się w większych liczbach na późniejszych etapach. Ciężary utrudniają nam wykonywanie pożądanych kombinacji i praktycznie nie istnieje sposób na pozbycie się ich. Poza tym, na każdym z etapów mamy określoną liczbę ruchów, które możemy wykonać – jeśli nie uda nam się uporać z zadaniem w ramach przewidzianych przez twórców, musimy spróbować jeszcze raz. Każdy poziom przedstawia kolejny moment ze sportowej kariery Muhammada Alego – zmierzymy się ze wszystkimi przeciwnikami, z jakimi niedawno zmarły bokser zmierzył się naprawdę.

  Ponadto, twórcy zobligowali się przekazać część uzyskanych pieniędzy z produkcji na muzeum Muhammada Alego – Muhammad Ali Center w Stanach Zjednoczonych.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama