Różne rodzaje naklejek dekoracyjnych

  Różne rodzaje naklejek dekoracyjnych

  materiał partnera

  Aktualizacja:

  Różne rodzaje naklejek dekoracyjnych
  1/7
  przejdź do galerii
  Czym tak naprawdę są naklejki dekoracyjne? Naklejki dekoracyjne to dekoracje tworzone z samoprzylepnych folii welurowych oraz samoprzylepnych folii PCV. Naklejki welurowe są grubsze od winylowych, przez co są bardziej przestrzenne, z kolei naklejki winylowe z dalszej odległości będą przypominały malunek. Zarówno naklejki welurowe jak i naklejki winylowe są dostępne w wielu ciekawych kolorach, więc nietrudno będzie dopasować kolor naklejki do otoczenia. Ponadto, każdy wzór dostępny jest w wersji podstawowej oraz jego odbiciu lustrzanym. Zatem, to jaką naklejkę wybierzemy zależy tylko od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. A możliwości jest wiele.

  Gdzie można aplikować naklejki?


  Naklejki dekoracyjne mogą być aplikowane na różnych powierzchniach. Oczywiście, najczęściej słyszymy o naklejkach na ścianę, ale to nie jest jedyna możliwość. Naklejki dekoracyjne możemy również umieszczać na lustrach, szafkach kuchennych czy drzwiach – najistotniejsze jest, aby powierzchnia była gładka, gdyż jakiekolwiek nierówności mogą źle wpłynąć na przyczepność naklejki oraz czysta, dlatego aplikacją naklejki lustro należy odtłuścić, drzwi umyć, a ścianę warto przetrzeć suchą ściereczką z kurzu i pyłu.

  naklejki

  Przy wyborze miejsca na naklejkę dekoracyjną warto zastanowić się, czy dane miejsce nie jest narażone na zabrudzenia. O ile naklejki welurowe jak i winylowe nie przejdą zapachem gotowanych potraw, o tyle ani jedne ani drugie nie będą odporne na plamy z sosu pomidorowego. Co prawda, folię pcv można delikatnie przetrzeć wilgotną ściereczkę, ale wszystko ma swoje granice i w chwili nieuwagi można dość łatwo zniszczyć taką dekorację.

  Różnorodność wzorów


  Wśród dostępnych na rynku motywów znajdziemy wzory pasujące do każdego pomieszczenia w mieszkaniu czy domu. Przykładowo, przy naklejkach dekoracyjnych do kuchni można znaleźć naklejki z filiżankami czy ziarnami kawy, a do sypialni doskonale będą pasowały naklejki z zakochanymi kotami lub naklejki z napisami zawierającymi fragmenty romantycznych piosenek. Naklejki dla dzieci to między innymi zwierzęta, samochody i postacie z bajek. Sprawdzonym wyborem są naklejki dekoracyjne z motywami roślinnymi – sprawdzą się w każdym pokoju naszego ciepłego gniazdka.

  naklejki

  Jak wspominaliśmy wyżej naklejki dekoracyjne nie muszą być jedynie naklejkami ściennymi. Nieduże naklejki można zaaplikować na kuchennych szafkach lub szklanych stołach, delikatne motywy kwiatowe bądź ornamenty będą dobrze prezentowały się na dużych lustrach, a coraz modniejsze – szczególnie wśród młodzieży – staje się dekorowanie drzwi do pokoju klasycznymi samochodami.

  Naklejki dekoracyjne mają ogromny potencjach tym bardziej, że jest to stosunkowo niedrogi sposób na aranżację otoczenia, w którym przebywamy. A gdybyście szukali więcej inspiracji, to zapraszamy na nasz blog, który znajdziecie pod adresem blog.cudaczne-naklejki.pl.

  Zobacz galerię

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama