Maj, bzy, Rybnik i Ty : 4 dni zabawy na Majówkę w Rybniku

  Maj, bzy, Rybnik i Ty : 4 dni zabawy na Majówkę w Rybniku

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Maj, bzy, Rybnik i Ty : 4 dni zabawy na Majówkę w Rybniku

  ©ARC

  Tegoroczna Majówka w Rybniku będzie świętowana bardzo hucznie. Zapowiadają się cztery dni znakomitej zabawy.
  Maj, bzy, Rybnik i Ty : 4 dni zabawy na Majówkę w Rybniku

  ©ARC

  Tegoroczny weekend majowy w Rybniku zapowiada się niezwykle energetycznie! Atrakcji będzie bardzo dużo. Miasto zaprasza na świetną zabawę z muzyką elektroniczną, dobrym jazzem, filmowym leżakowaniem oraz oczywiście chwilą historycznej zadumy. Rybnicka majówka potrwa cztery dni wypełnione po brzegi różnego typu atrakcjami.
  - Na początek – w sobotę 30 kwietnia – Electronic Music Day na Kampusie. Zabawa rozpocznie się o godzinie 18 i potrwa do późnych godzin nocnych - mówią urzędnicy.
  1 maja mieszkańcom Rybnika upłynie pod znakiem jazzowych brzmień. Koncerty na rynku rozpoczną się od godziny 16, a na scenie wystąpią prawdziwe gwiazdy: Po Prostu, Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin Trio, Kuba Badach oraz Wojtek Mazolewski Quintet.

  2 maja, choć to poniedziałek, ci mieszkańcy, którzy zaplanowali sobie długi weekend też nie będą narzekali na nudę. Ten dzień dedykowany jest miłośnikom kina. Miasto zaprasza na filmowe leżakowanie na rynku. W programie film dla dzieci „Król Maciuś I” z 1957 r., premierowe pokazy utrwalonych filmowo historycznych momentów z życia miasta oraz dokumentalny film muzyczny "Miłość" (2012 r.). 2 maja uczczona zostanie także 95. rocznica wybuchu III powstania śląskiego. W Teatrze Ziemi Rybnickiej Marek Szołtysek poprowadzi spotkanie pt. „Poszli chopcy do powstanio...". Wieczorem, przy kwaterze powstańczej na cmentarzu komunalnym, odbędzie się zaś Historyczna rozmowa duchów.

  Świętu Konstytucji 3 Maja patronować będzie hasło Czas Patriotów. Tego dnia zaplanowano tradycyjne okolicznościowe uroczystości – mszę świętą w intencji Ojczyzny w bazylice św. Antoniego i uroczysty apel na rynku z udziałem Prezydenta Miasta Rybnika. Ciekawą propozycją będzie z pewnością Zadaniowy Pochód Majowy czyli patriotyczny spacer po mieście z przewodnikiem oraz koncert pieśni patriotycznych. Wieczór upłynie koncertowo i klimatycznie – na rynku wystąpią: OZD & goście, Skubas, a także Smolik & Kev Fox z gośćmi specjalnymi.

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Co za tragedia! Wybuch gazu zniszczył blok w Jaworznie. Czy to samobójstwo?
  *Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
  *Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będziei zachwycone
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama