Śmierć MS Painta? Popularny program graficzny jednak z nami...

  Śmierć MS Painta? Popularny program graficzny jednak z nami zostanie

  Adrian Hadasz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śmierć MS Painta? Popularny program graficzny jednak z nami zostanie
  1/15
  przejdź do galerii

  Śmierć MS Painta? Popularny program graficzny jednak z nami zostanie ©ARC

  W ciągu ostatnich dwóch dni internet obiegła wiadomość, która zasmuciła użytkowników Windowsa na całym świecie - najpopularniejszy program graficzny na świecie, MS Paint, miał przestać być wspierany przez Microsoft.
  Okazuje się jednak, że fala niezadowolenia i internetowych protestów przekonała włodarzy Microsoftu do zmiany zdania. Pierwotnie plan zakładał, że wraz z kolejnymi aktualizacjami Windowsa 10 popularny program graficzny przestanie być domyślną częścią systemu operacyjnego. Dalej dałoby się go co prawda ściągnąć za darmo za pomocą aplikacji Sklep, jednak przestałby już być wspierany pod względem technicznym. Jego następcą miał zostać Paint 3D.


  Wiadomość spotkała się z wielką krytyką osób, którzy między innymi właśnie na Paincie się wychowali. Program był częścią kolejnych Windowsów od premiery systemu w 1985 roku. Za największą zaletę i wadę jednocześnie uważano jego prostotę. Większość użytkowników program sobie jednak mocno ceniła.

  - Jeżeli istnieje coś, co z całej tej sytuacji wynieśliśmy, to jest to wiedza, że po 32 latach MS Paint dorobił się naprawdę wielu fanów. Okazane przez użytkowników wsparcie dla tego stareńkiego programu jest czymś niezwykłym - piszą przedstawiciele Microsoftu na swoim oficjalnym blogu.

  Oprócz Painta wygaszone miały zostać także inne starsze programy, takie jak np. klient e-mailowy Outlook Express, na którego miejsce w niedługim czasie wskoczyć powinna aplikacja Mail. Te plany raczej nie ulegną zmianie, ponieważ sami użytkownicy o to się nie dopominają.

  Zobacz galerię

  Pomimo tego, że MS Paint uważany jest za bardzo prosty program graficzny, istnieją artyści, którzy specjalizują się w wykorzystywaniu jego możliwości do maksimum. Zachęcamy do obejrzenia galerii najlepszych rysunków wykonanych właśnie w Paincie.

  Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ  Uber helikopter w Katowicach remedium na korki INSTRUKCJA  Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo