Ważne
  Robert Cacoń superstrażakiem PSP [ZDJĘCIA]

  Robert Cacoń superstrażakiem PSP [ZDJĘCIA]

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Robert Cacoń superstrażakiem PSP [ZDJĘCIA]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Marzena Bugała - Azarko

  St. asp. Robert Cacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej zdobył 6531 głosów i tym samym został „Superstrażakiem PSP województwa śląskiego”, wyprzedzając Łukasza Hutkiewicza (KM PSP Częstochowa, 6277 głosów) oraz Grzegorza Sojkę (KM PSP Bytom, 3264 głosy).
  Superstrażaka odwiedziliśmy w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej numer 2 w Rudzie Śląskiej. Okazało się, że zwycięzca pochodzi z miejscowości Niegowa w powiecie myszkowskim i zaczynał w tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

  - Działałem tam od małego. To było hobby. Później była już Centralna Szkoła PSP w Częstochowie i po dwóch latach dostałem przydział do jednostki w Rudzie Śląskiej. Pracuję tutaj już od 2005 roku - tłumaczy Robert Cacoń. W domu czekają na niego córka Blanka, syn Hubert i żona Renata. Na Śląsk nie dojeżdża sam, ponieważ na tej samej zmianie pracuje także trzech kolegów, którzy również mieszkają w Niegowie.

  - Jeśli chodzi o karierę zawodową, to nie zamieniłbym się na Jurę - uśmiecha się Robert Cacoń.
  - Na Śląsku mamy do czynienia z innymi rodzajami działań ratowniczo-gaśniczych. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o służbę w Rudzie Śląskiej, to częściej dochodzi do pożarów budynków mieszkalnych czy też zdarzeń drogowych. W Niegowie akcje były bardziej spokojne - wspomina Superstrażak PSP województwa śląskiego. Nie kryje, że najgorsze są dla niego akcje, w których poszkodowane są dzieci. Pozostałe wyjazdy nie robią na nim tak dużego wrażenia.

  Robert Cacoń podkreśla, że z uwagą śledził wyniki plebiscytu razem z kolegami. Niewiele zabrakło, a komenda z Rudy Śląskiej wygrałaby także drużynowo, lecz na ostatniej prostej wyprzedzili ją strażacy z Chorzowa. Dodajmy jeszcze, że Superstrażakiem OSP został Sebastian Chrapek z OSP Hażlach, a Superjednostką OSP - jednostka z Gierałtowic.

  Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne ufundowane przez komendanta wojewódzkiego PSP (dla jednostki i strażaka w kategorii PSP), voucher na pobyt weekendowy dla 2 osób w Hotelu Fajkier w Lgocie Murowanej (dla Superstrażaków) oraz sesje zdjęciowe (dla zwycięskich jednostek). Naszymi partnerami są: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Oddział Wojewódzki Związku OSP RP, Hotel Fajkier w Lgocie Murowanej oraz firma Kadimex. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Komendzie Miejskiej PSP w Chorzowie.

  Superstrażak województwa śląskiego 2016 [WIĘCEJ INFORMACJI]

  *Transformersy zniszczą Katowice. Tak to ma wyglądać ZDJĘCIA
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia
  *Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama