Chorzów: Uczniowie z Gimnazjum nr 4 piekli świąteczne...

  Chorzów: Uczniowie z Gimnazjum nr 4 piekli świąteczne pierniki [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Gimnazjum nr 4 w Chorzowie panuje świąteczna atmosfera
  1/9
  przejdź do galerii

  W Gimnazjum nr 4 w Chorzowie panuje świąteczna atmosfera ©Agnieszka Golasińska

  W tradycję Gimnazjum nr 4 w Chorzowie wpisał się przedświąteczny zwyczaj pieczenia pierników. W tym roku młodzi uczniowie dzielili się wypiekami z podopiecznymi miejscowego Domu Opieki Nadzieja oraz gośćmi Wigilii dla samotnych organizowanej co roku przez dyrektora szkoły Krzysztofa Pikulę oraz parafię pw. św. Floriana i chorzowski OPS.
  Akcja pieczenia pierników ma charakter ogólnoszkolny. Każdego dnia swoje kulinarne umiejętności prezentuje jedna klasa, dlatego też pieczenie trwa ponad dwa tygodnie.

  - Nie spodziewałam się tak dużego zaangażowania ze strony uczniów, każdy wkłada w pracę dużo serca. Nasze spotkania, odbywające się zawsze w świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, stanowią też świetną okazję do integrowania się młodych ludzi - mówi Ewa Mazur, nauczycielka z Gimnazjum nr 4 oraz inicjatorka i koordynatorka akcji.


  Klasa 3c wraz z wychowawczynią Agnieszką Golasińską odwiedziła podopiecznych Domu Opieki Nadzieja w Chorzowie. Uczniowie nie tylko dzielili się łakociami, ale również wspólnie z pensjonariuszami śpiewali kolędy przy wtórze fletu i saksofonu.

  Ostatnim świątecznym akcentem w chorzowskim Gimnazjum nr 4 była Wigilia dla Samotnych. W tym roku za świątecznym stołem zasiadło niespełna sto osób.

  - Dla wielu z nich to jedyny dzień w roku, w którym mogą zapomnieć o problemach, przełamać się opłatkiem i życzyć lepszego jutra - mówi Krzysztof Pikula, dyrektor Gimnazjum nr 4.

  - Szkoła stara się aby te spotkania odbywały się w tygodniu świątecznym, aby wszyscy obecni mogli poczuć ducha Świąt. Proszę spojrzeć ile dookoła nas zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości; uczniowie sami przygotowali program artystyczny, a nauczyciele zadbali o klimat dekorując salę - dodaje Justyna Kusek, wicedyrektor szkoły, która osobiście obsługiwała gości.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama