Dąbrowa Górnicza: 300 paczek świątecznych dla dąbrowian...

  Dąbrowa Górnicza: 300 paczek świątecznych dla dąbrowian [ZDJĘCIA]

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Żywność trafi do wielu mieszkańców Dąbrowy Górniczej
  1/10
  przejdź do galerii

  Żywność trafi do wielu mieszkańców Dąbrowy Górniczej ©PAS

  Około 300 paczek świątecznych, wypełnionych przeróżnymi produktami spożywczymi i słodkościami, trafi w piątek do najbardziej potrzebujących dąbrowskich rodzin. To wszystko dzięki zbiórce żywności, jaka podczas minionego weekendu odbyła się w kilkunastu miejscowych marketach. Zbiórkę przeprowadziło Dąbrowskie Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie.
  Charytatywne paczki świąteczne dla dąbrowian

  W sumie udało się zebrać 4 tony 253,65 kg żywności na łączną kwotę 32 tysięcy 67,66 zł. – Podczas trzydniowej zbiórki pomagało nam ponad 240 wolontariuszy ze szkół, dlatego do nich także trafi pomoc. Spisali się bowiem świetnie, poświęcając swój wolny czas i angażując się mocno w całą akcję, za co jestem im wdzięczna. Gdyby nie oni, to ta zbiórka by się nie udała. Paczki trafią też do szkół, z których pochodzili wolontariusze. Pedagodzy wytypują te dzieci i te rodziny, które potrzebują pomocy. Wsparcie powędruje też do wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.
  W pierwszej kolejności liczą się dzieci i osoby starsze, które nie mają dochodów. Są takie osoby, które mają tylko 150 zł z tytułu dodatku pielęgnacyjnego – podkreśla Danuta Lech, prezes Dąbrowskiego Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie.

  W paczkach znajdują się m.in. 2 kg mąki, 2 kg cukru, 1 kg ryżu, 1 kg kaszy, olej, pasztet, herbata, płatki dla dzieci, czekolada, batoniki, ciastka. Czasami jest też np. dżem, wszystko zależy od tego, ile udało się zebrać danych produktów. – Paczki wydajemy w piątek 2 grudnia, tak więc zapraszamy wszystkie osoby, które zostały powiadomione, że ta pomoc tu na nich czeka. Jeżeli zostaną nam jakieś paczki, to dostaną je kolejne osoby, które też czekają na wsparcie – mówi Danuta Lech.

  Paczki dla potrzebujących

  Do puszek zebranych zostało 797,31 zł. Za tę kwotę kupiona zostanie ciepła odzież.

  – W imieniu własnym oraz wszystkich podopiecznych, w szczególności gorąco dzieci raz jeszcze serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, opiekunom wolontariuszy, Dyrektorom szkół za pomoc i udział w Świątecznej Zbiórce Żywności na terenie naszego miasta. Dziękujemy kierownikom i przedstawicielom placówek handlowych, marketów i sklepów wielkopowierzchniowych za wyrażenie zgody na to, by zbiórka była możliwa. Pragniemy również gorąco podziękować Państwu Tadeuszowi i Danucie Spich, Teresie i Krzysztofowi Subkowskim, Zdzisławowi Taborowi, Markowi Nawrockiemu oraz Eugeniuszowi Taborowi za pomoc w przewozie zebranej żywności – podkreśla Danuta Lech.

  Stowarzyszenie jak co roku przygotowuje też świąteczne stroiki i dekoracje, które będzie można kupić. 14 grudnia rękodzieło będzie wystawione w Urzędzie Miejskim, bo wtedy będzie sesja Rady Miejskiej, a 16 grudnia wszystkie stroiki i dekoracje będzie można zobaczyć podczas świątecznego kiermaszu na placu Wolności w centrum miasta. Za uzyskane ze sprzedaży pieniądze kupione zostaną kolejne rzeczy, potrzebne najbardziej potrzebującym mieszkańcom Dąbrowy Górniczej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama