Gorączka świątecznych zakupów. Dzisiaj szczyt?

  Gorączka świątecznych zakupów. Dzisiaj szczyt?

  Bartłomiej Wortolec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Świąteczne zakupy
  1/11
  przejdź do galerii

  Świąteczne zakupy ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

  Na internetowe zakupy jest już za późno. Paczka może nie dotrzeć na czas. Pozostają zakupy w centrach handlowych. Dzisiaj, jutro i 24 grudnia będziemy mogli zrobić ostatnie zakupy przed świętami. Sprawdzamy więc, co dzieje się w centrach handlowych.
  Wielkie przeceny w sklepach, tłumy w galeriach handlowych - święta zbliżają się wielkimi krokami. - Klientów mamy teraz dwa razy więcej niż zazwyczaj - przyznaje Magdalena Gibney, dyrektor Silesia City Center.

  Kto jeszcze nie kupił prezentów i nie zrobił świątecznych zakupów spożywczych, zapewne zdecyduje się na to dzisiaj albo jutro. Warto więc przygotować się nie tylko na tłok w galeriach czy marketach, ale także na problem z wolnym miejscem na parkingu. Już wczoraj pod SCC było o nie bardzo trudno.

  Ale i tak zakupy lepiej zrobić dziś w sklepach, ponieważ zamówiony w internecie prezent może nie dotrzeć do nas na czas. Sprawdziliśmy. Jak usłyszeliśmy w punktach obsługi klienta sklepów z odzieżą, nie ma szans, aby zamówione dzisiaj rzeczy zostały dostarczone do naszych domów przed świętami. Firmy kurierskie także nie dają gwarancji, że paczka dotrze do klienta na drugi dzień.

  17 zdjęć
  Przejdź do galerii
  Zakupy świąteczne + Ceny RANKING SKLEPÓW

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Zakupy świąteczne Który sklep jest najtańszy? Sprawdziliśmy to! Mamy czarno na białym dowód na to, za ile kupimy podstawowe produkty na świąteczny stół

  Zakupy świąteczne 2016. Najtańszy LIDL, Biedronka, Auchan, Carrefour, TESCO? [RANKING SKLEPÓW]

  Link do głównego zdjęcia

  ©mat. prasowe  To już najwyższy czas, aby kupić prezent i zrobić ostatnie zakupy spożywcze przed świętami. Galerie handlowe przygotowały dla swoich klientów wiele atrakcji i udogodnień. Sklepy ogłaszają wielkie przeceny, a ludzie tłumnie przybywają, by zrobić zakupy. Od kilku dni wszystkie markety są zatłoczone, a z miejscem parkingowym może być problem. Tak wygląda świąteczna gorączka zakupów, która... nie minie 27 grudnia. To właśnie tego dnia część sklepów ogłasza największe przeceny, a ludzie będą ustawiać się w kolejkach jeszcze przed otwarciem hipermarke-tów i galerii.

  Od 16 do 23 grudnia jedna z najbardziej znanych galerii w regionie jest otwarta godzinę dłużej niż zwykle. Silesia City Center pracuje do godziny 22.00. 24 grudnia zrobimy tutaj zakupy od 10.00 do 14.00.

  - Okres przedświąteczny to prawdziwy szał zakupów. Wybranie odpowiedniego prezentu dla najbliższej osoby wymaga dłuższego zastanowienia się, a liczba odwiedzanych sklepów powoduje, że przeznaczamy o wiele więcej czasu na zrobienie zakupów. Z tego względu nasze centrum handlowe jest dłużej otwarte dla klientów - mówi Magdalena Gibney, dyrektor Silesia City Center.

  Obecnie robiąc zakupy w tym centrum handlowym możemy skorzystać z pomocy konsultantki zakupowej, która na podstawie rozmowy doradzi oraz zaproponuje prezent dla obdarowywanej osoby. Oprócz tego dostępni są specjalni pomocnicy, którzy zaniosą zakupy np. do samochodu. Z ich usług można korzystać od godziny 11.00 do 20.00. To tylko część udogodnień, które przygotowała Silesia City Center.  Należy pamiętać, że 24 grudnia sklepy zamykają się wcześniej. To nie jest dobry moment na zrobienie zakupów, jednak co roku w centrach handlowych także tego dnia możemy spotkać wiele osób.

  Zadzwoniliśmy do punktów obsługi klienta w kilku inter-netowych sklepach z odzieżą. Wszyscy doradcy zgodnie odpowiedzieli, że ubrania transportowane są z magazynów, które znajdują się w innych państwach, dlatego nie ma co liczyć, że zamówiony dzisiaj prezent dojdzie jeszcze przed świętami.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama