Lodowisko w Kłobucku otwarte! Tłumy mieszkańców podziwiało...

  Lodowisko w Kłobucku otwarte! Tłumy mieszkańców podziwiało świąteczne iluminacje [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kłobuck: Tłumy na otwarciu lodowiska i uruchomienia iluminacji
  1/168
  przejdź do galerii

  Kłobuck: Tłumy na otwarciu lodowiska i uruchomienia iluminacji ©Piotr Ciastek

  Punktualnie o 15 w Kłobucku otwarte zostało lodowisko. W tym roku mieszkańcy miasta będą się ślizgali po nowym obiekcie należącym do miasta. Jakie atrakcje przygotowała gmina Kłobuck i Miejski Ośrodek Kultury?
  Wysoka jak na tę porę roku temperatura nie przeszkodziła w uroczystym otwarciu lodowiska w Kłobucku. Już na kilkadziesiąt minut przed 15 na rynku pojawili się pierwsi mieszkańcy. Szczególnie najmłodsi nie mogli się doczekać atrakcji, jakie przygotowały tego dnia władze miasta i Miejski Ośrodek Kultury.

  Zanim ruszyły zabawy na lodzie, na rynek wjechali motocyklowi Mikołajowie z SKL Dragon. Parada motocyklistów już chyba na stałe wpisze się w przedświąteczne tradycje Kłobucka.

  Przecięcia wstęgi i udostępnienia tafli lodowiska mieszkańcom dokonał burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, przewodnicząca Rady Gminy Danuta Gosławska i sekretarz Magdalena Kasprzak.

  - Dziś otwieramy nowe lodowisko, które należy już do nas. Ciesze się, że tylu mieszkańców zgromadziło się dzisiaj tutaj i mam nadzieję, że ten obiekt będzie służył wszystkim przez wiele lat. Dziękuję moim współpracownikom z podległych gminie jednostek, dziękuję podopiecznym MOK-u za dzisiejsze przedstawienie, a także pani dyrektor Oldze Skwarze za przygotowanie dzisiejszego dnia - mówił burmistrz Zakrzewski.

  Gdy w górę poleciały balony zamknięte wcześniej w wielkim prezencie, pierwsze popisy na kłobuckim lodowisku dali zaproszeni łyżwiarze. Potem każdy mógł spróbować swoich sił na tafli. Oprócz samego otwarcia lodowiska na mieszkańców czekały liczne atrakcje, które przygotował zespół MOK-u pod przewodnictwem dyrektor Olgi Skwary. Mikołajkowe przedstawienie przyciągnęło pod scenę ustawioną na rynku zaciekawionych małych i dużych mieszkańców miasta. Oprócz tego na lodzie pojawili się animatorzy - żongler, pingwiny z Madagaskaru i łyżwiarki przebrane w stroje pomocników Mikołaja.

  Kłobucczanie mieli także okazję skorzystać z obfitości Jarmarku na kłobuckim rynku. Dziś i w niedzielę, oprócz przekąsek można kupić na rynku ozdoby świąteczne, rękodzieło czy choinki.

  Kulminacyjnym momentem tego wieczoru było uruchomienie iluminacji świetlnej na nowej 10-metrowej choince i pokaz sztucznych ogni. Mieszkańcy miasta na długo zapamiętają ten dzień, który zakończył się barwnym zachodem słońca.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama