Sylwester w Sosnowcu: zagra IRA, będą powrotne autobusy

  Sylwester w Sosnowcu: zagra IRA, będą powrotne autobusy

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sylwestrowy kocert w Sosnowcu rozpocznie się o godzinie 21

  Sylwestrowy kocert w Sosnowcu rozpocznie się o godzinie 21 ©arc

  To już pomału tradycja, że sosnowiczanie mogą nowy rok powitać na miejskiej imprezie sylwestrowej. Tak jak w latach poprzednich odbędzie się ona w tym roku na parkingu przed Urzędem Miejskim. Dla przybyszy z innych dzielnic będzie więc ona tylko dobrą zabawą, ale mieszkańcy ścisłego centrum Sosnowca muszą być przygotowani również na utrudnienia.
  Sylwestrowy kocert w Sosnowcu rozpocznie się o godzinie 21

  Sylwestrowy kocert w Sosnowcu rozpocznie się o godzinie 21 ©arc

  Tegoroczny sosnowiecki sylwester rozpocznie się o godzinie 21. Najpierw na scenie pojawi się DJ Wikar. O godz. 22 rozpocznie się występ grupy Acapulco, zaś o 22.45 swój koncert zacznie gwiazda wieczoru - grupa Ira. W tym roku organizatorzy postanowili zrezygnować ze sztucznych ogni. W zamian o północy sosnowiczanie zobaczyć będą mogli pokaz mappingu związany z przypadającym w 2017 roku 115-leciem nadania Sosnowcowi praw miejskich.


  - Zapraszamy do wspólnego świętowania w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia - mówi prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

  - Tegoroczny sylwester po raz trzeci zawita przed Urząd Miejski w Sosnowcu, w związku z tą okrągłą rocznicą przygotowaliśmy niespodzianki - dodaje Michał Wasik, który będzie prowadził tegoroczną miejską imprezę sylwestrową.

  Ci, którzy na miejskiego sylwestra wybiorą się komunikacją miejską, powinni wiedzieć, że po zakończeniu imprezy z dworca autobusowego przy ul. Mościckiego odjadą w trzech kierunkach specjalnie podstawione autobusy, które rozwiozą uczestników imprezy do domu.

  Autobusy z dworca odjadą o godzinie 1.05 i 2.05. Pierwsza trasa będzie biegła przez Dębową Górę, Dańdówkę, Niwkę, Modrzejów, ponownie Niwkę na Bór, druga - przez Sielec, Zagórze, Klimontów, Porąbkę, Maczki, Ostrowy Górnicze, Kazimierz Górniczy, ponownie Porąbkę do zajezdni w Zagórzu, a trzecia - przez Pogoń, Rudną, ponownie Pogoń, Stary Sosnowiec do Milowic. Pamiętać, trzeba, że w noc sylwestrową kursować też będą rozkładowe nocne kursy tramwajów.

  Uczestnicy sosnowieckiej imprezy będą też pewno korzystać z uruchamianych z okazji sylwestra pod katowickim Spodkiem dodatkowych kursów autobusów i tramwajów KZK GOP. W przypadku tramwajów z Katowic do Będzina i Dąbrowy Górniczej pojadą nawet linie specjalne. W nocy będą też specjalne pociągi. Koleje Śląskie zaplanowały sześć dodatkowych pociągów. Wszystkie spotkają się na dworcu w Katowicach w okolicach godziny 1 w nocy. Na przebiegającej przez Sosnowiec linii S1 jeden skład odjedzie o godz. 0.15 z Zawiercia, by do Katowic dojechać na 1.00 i odjechać o 1.15 i w Zawierciu zameldować się o 2.01. Ale dzięki przesiadkom w Katowicach z Sosnowca w nocy będzie też można dotrzeć m.in. do Gliwic i Tychów. Inny pociąg z Katowic odjedzie bowiem o godz. 0.30 z Gliwic. W Katowicach będzie o 1.00, skąd w drogę powrotną wyruszy o 1.10. Do Gliwic przyjedzie na 1.38. Na linii S4 o godz. 0.32 ze stacji Tychy Lodowisko odjedzie pociąg do Katowic (przyjazd o godz. 1.00). Skład do Tychów odjedzie o godz. 1.20, by do Tychów Lodowiska dotrzeć o godz. 1.48.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama