Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła rodzenia w wersji online. Działa już w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, ale szukajcie ich także w innych placówkach

Agata Pustułka
Agata Pustułka
Szkoła rodzenia w wersji online. Działa już w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Szkoła rodzenia w wersji online. Działa już w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Mat. prasowe
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego uruchomiło „Szkołę Rodzenia w wersji online”. Szkoła Rodzenia działa w UCK od 2017 roku, przez ten czas wiele przyszłych mam skorzystało z wiedzy naszych położnych. Wspaniałe położne ze szpitala chcą, jak do tej pory, dzielić się wiedzą okołoporodową, zwłaszcza, że kobiety potrzebują w tym trudnym okresie podwójnego wsparcia.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, uruchomiło „Szkołę Rodzenia w wersji online”. Szkoła Rodzenia działa w UCK od 2017 roku, przez ten czas wiele przyszłych mam skorzystało z wiedzy naszych położnych. Wspaniałe położne z UCK chcą, jak do tej pory dzielić się wiedzą okołoporodową, zwłaszcza, że kobiety potrzebują w tym trudnym okresie podwójnego wsparcia.

Zapisy do szkoły prowadzone są drogą mailową lub telefoniczną. Ciężarne otrzymują pakiet informacji rozłożony na poszczególne etapy kursu oraz link do połączenia. Jeśli zadeklarują chęć otrzymają również pakiet trzech płyt edukacyjnych pocztą tradycyjną.
Na kursie przyszłe mamy uczą się jak przebiega koniec ciąży, jak wyglądają fazy porodu, akcja porodowa, połóg, opieka i pielęgnacja niemowlęcia oraz laktacja. Zajęcia są zaadoptowane do wersji online, kładziony jest nacisk na informacje i indywidualne podejście.

Zajęcia odbywają się jeden dzień w tygodniu w godz. 16.00 – 19.00 w sześciu sesjach. Od początku istnienia szkoły, opiekuję się nią położna Anna Stachulska, która mówi:

-Postanowiliśmy wyjść naprzeciw kobietom w ciąży. Chcemy by czuły się zaopiekowane i bezpieczne. Nie chcemy ich pozostawiać samym sobie, wiem jak ważna jest edukacja okołoporodowa. Zajęcia są trochę inne, ale równie wartościowe. Widzimy się i słyszymy, mamy możliwość pokazania jak wygląda opieka nad noworodkiem, jak można złagodzić ból porodowy.

Ciężarne w pełni uczestniczą w zajęciach, zadają pytania, przeglądają materiały. - Stale powtarzają się te same pytania – jak wygląda karmienie? Czy zdążę do szpitala? Kiedy przyjechać? Jak wygląda dieta mamy karmiącej? Jak często kąpać dziecko? Na wszystkie pytania cierpliwie odpowiadamy. Po to jesteśmy. Jesteśmy już po pierwszym kursie i taki kontakt świetnie się sprawdza. Ciężarne wiedzą, że mogą zapytać nas o wszystkie, nawet najbardziej intymne tematy - dodaje położna.

- Cały współczesny świat z powodu pandemii przeniósł się do internetu, stąd pomysł na zajęcia w formie elektronicznej. Najważniejsze dla nas jest wsparcie dla przyszłych Mam, bo wiemy, że dla nich to podwójnie ciężki czas, a stres w okresie ciąży nie jest wskazany. Możliwość uczestniczenia w zajęciach szkoły rodzenia, dobrze wpływa na kobiety, widząc przyjazną twarz położnej od razu się uspokajają - wyjaśnia Anna Stachulska.

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera