Sztangistki ze Śląska na podium Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów! Julita Król wywalczyła srebro, Jola Wiór i Aga Broncel - brąz

Iwona Świetlik
Sztangistki Transbed GKS Andaluzja Piekary Śląskie z medalami Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w podnoszeniu ciężarów 2022 Jacek Mazur
Po raz kolejny sztangistki ze śląskich klubów pokazały, że trzeba mieć się na baczności, stając z nimi w szranki. Podczas Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów, które odbywają się w Nowym Tomyślu, Julita Król z HKS Szopienice Weightlifting Club wywalczyła srebrny medal z wynikiem 194 kg w kat. 76 kg, Aga Broncel z tego samego klubu - w kat. wag. 49 kg zdobyła brązowy medal z wynikiem 129 kg. Z kolei Jola Wiór z Transbed GKS Andaluzja z Piekar Śląskich wraca z brązowym medalem, który dał jej wynik 192 kg!

Sztangistki z HKS Szopienice Weightlifting Club i Transbed GKS Andaluzja z Piekar Śląskich, a także ich trenerzy mają kolejne powody do dumy! Na pomoście Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów, które odbywają się w Nowym Tomyślu, 4 listopada dziewczyny zaprezentowały się fantastycznie!

Julita Król (HKS Szopienice Weightlifting Club) w kat. 76 kg wywalczyła srebrny medal w dwuboju z wynikiem 194 kg (87 kg rwanie, 107 kg w podrzucie);
Jola Wiór (Transbed GKS Andaluzja Piekary Śląskie) w kat. 76 kg zdobyła brązowy medal w dwuboju z wynikiem 192 kg (88 kg rwanie, 104 kg w podrzucie);
Aga Broncel (HKS Szopienice Weightlifting Club) w kat. 49 kg w dwuboju osiągnęła wynik 129 kg (55 kg rwanie, 74 kg w podrzucie), który dał jej brązowy medal;
Wiktoria Skowron (Transbed GKS Andaluzja Piekary Śląskie) w kat. 87 kg zajęła IV miejsce z wynikiem 176 kg. Wynik w podrzucie - 100 kg - zagwarantował brązowy medal w tym boju;

- Walka o medale była trudna i wyrównana. Ważne były taktyka, determinacja i to, by zrobić jak najwięcej podejść. Zwłaszcza, że mam przeciążony bark, więc nie byłam przekonana, jak to będzie. W rezultacie jestem ogromnie zadowolona ze srebrnego medalu. Pobiłam swój życiowy rekord - relacjonuje Julita Król.

- Julita to najlepsza zawodniczka HKS Szopienice Weightlifting Club. Z powodu kontuzji w ostatnich tygodniach sporym wyzwaniem były przygotowania do mistrzostw. Poradziła sobie jednak znakomicie, rozgrywając te zawody taktycznie - dodaje trener Julity, Krzysztof Sułkowski.

Julita Król jest już w sumie pięciokrotną medalistką Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów (teraz już ma na swoim koncie dwa srebrne i trzy brązowe medale).

O komentarz poprosiliśmy także Jolę Wiór z Transbed GKS Andaluzja Piekary Śląskie oraz Jacka Mazura, trenera sztangistek z Piekar Śląskich. - Nie jest to łatwe pogodzić życie rodzinne, pracę i treningi. Startuję już tylko hobbystycznie. Mam ogromną satysfakcję z wyniku, jaki udało mi się osiągnąć - mówi Jola.

- Dziewczyny wracają z mistrzostw z sukcesami dzięki własnej, ciężkiej pracy. Jestem z nich bardzo dumny! - cieszy się Jacek Mazur, prezes Transbet GKS Andaluzja Piekary Śląskie i trener podnoszenia ciężarów.

Przypomnijmy, że Jola Wiór medale z Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów przywozi regularnie (w 2021 roku złoto). Z ostatnich osiągnięć, warto wspomnieć, że w 2021 r. zajęła także siódme miejsce w Mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów rozegranych w Moskwie. Startowała w kat. 76 kg, uzyskując w dwuboju 215 kg.

Ponadto na Mistrzostwach Polski seniorek i seniorów w podnoszeniu ciężarów 2022:
Roksana Bukarz (Transbed GKS Andaluzja Piekary Śląskie) w kat. 64 kg zajęła V miejsce z wynikiem 155 kg (70/85);
Martyna Pazür (Transbed GKS Andaluzja Piekary Śląskie) w kat 71 kg zajęła V miejsce z wynikiem 159 kg (71/88).

Dobry występ podopiecznych Jacka Mazura przełożył się na sukces drużynowy. Sztangistki Transbed GKS Andaluzja Piekary Śląskie na Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w Nowym Tomyślu zajęły II miejsce drużynowo wśród kobiet.