Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Muszynianka Muszyna 3:0 [ZDJĘCIA + RELACJA]

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Muszynianka Muszyna 3:0
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Muszynianka Muszyna 3:0 Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni
Niespodziewanie łatwo siatkarki z Dąbrowy Górniczej wygrały pierwszy mecz ćwierćfinałowy w Muszynianką. Drugie spotkanie w sobotę w Muszynie.

Do tej pory w rozgrywkach ligowych zespół z Muszyny był niewygodnym rywalem dla podopiecznych Juana Manuela Serramalery. W Muszynie dąbrowianki nie zdołały wygrać nawet seta, u siebie prowadząc 2:1 poległy po tie breaku. Dzisiaj wzięły udany rewanż za te porażki.

Przygotowując się do meczów z Muszynianką dąbrowianki rozegrały dwa sparingowe spotkania z Legionovią. Szkoleniowcy mieli okazję przetestować różne warianty i ustawienia. - Postaramy się teraz to wykorzystać w meczu z Muszynianką - mówił przed meczem drugi trener Tomasz Wasilkowski.

Tauron rozpoczął to spotkanie od prowadzenia 4:0, głównie dzięki dobrej grze blokiem. Kilkupunktowa przewagę dąbrowianki utrzymywały jeszcze po drugiej przerwie, ale potem Muszynianka zniwelowała ją i był remis 23:23. Dwie ostatnie akcje należały jednak już do Tauronu.

Dwa następne sety rozpoczynały się podobnie: od wysokiego prowadzenia MKS. Potem zespół z Muszyny robił wszystko, żeby odrobić straty. - Nie mogłyśmy na to pozwolić - mówiła po meczu Eleonora Dziękiewicz. - Pokazałyśmy w tym meczu swoją siłę. Naszym atutem była dobra zagrywka - dodała środkowa Tauronu.

Rywalizacja w ćwierćfinale Orlen Ligi toczy się do dwóch zwycięstw. - To dopiero pierwszy rozdział, ale jedziemy spokojniejsi do Muszyny zapisać drugi - przyznał po meczu trener Serramalera.

Orlen Liga

O miejsca 1-8

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Muszynianka Muszyna 3:0 (25:23, 25:16, 25:19 )

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 1:0. Kolejny mecz 21 marca w Muszynie.

Tauron Cemberci, Konieczna, Staniucha-Szczurek, Zakrewskaya, Dziękiewicz, Sobolska, Strasz (libero) oraz Mancuso, Urban
Muszynianka Radenković, Carter, Różycka, Kurnikowska, Plchotova, Sosnowska, Maj-Erwardt (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach, Hatala, Jasińska

Pozostałe wyniki

Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot 1:3 (17:25, 25:22, 20:2, 25:275 ) Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 0:1
Legionovia Legionowo - Chemik Police 0:3 (15:25, 20:25, 19:25 ) Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 0:1.
Mecz BKS Aluprof Bielsko-Biała - Impel Wrocław w sobotę.

0 miejsca 5-12

Pałac Bydgoszcz - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:22, 29:27, 25:17) Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 1:0.
Nafta Piła - Developres Rzeszów 3:2 (25:18, 24:26, 19:25. 25:21, 15:9) Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 1:0.