Tauron KH GKS Katowice - Podhale Nowy Targ 0:2 [ZDJĘCIA KIBICÓW] Niespodziewana porażka GieKSy. Zadecydował samobój

Mecz Tauron KH GKS Katowice - Podhale Nowy Targ
Mecz Tauron KH GKS Katowice - Podhale Nowy Targ Lucyna Nenow / Polska Press
Hokeiści Tauronu KH GKS Katowice niespodziewanie przegrali w Satelicie z TatrySki Podhalem Nowy Targ 0:2. Porażka może oznaczać, że prowadzący przez większą część sezonu w tabeli Polskiej Hokej Ligi katowiczanie nie przystąpią do play off z pozycji lidera. Zobaczcie zdjęcia z meczu Tauron KH GKS Katowice - TatrySki Podhale Nowy Targ oraz galerię kibiców w Satelicie.

Katowiczanie wygrali trzy ostatnie ligowe potyczki i wydawało się, że po lekkim kryzysie formy na przełomie roku w ekipie Toma Coolena wszystko wróciło na właściwe tory. Tymczasem po odniesionych w tym tygodniu zwycięstwam z Jastrzębiem i Cracovią przyszła niespodziewana porażka z Podhalem.

Na usprawiedliwienie gospodarzy trzeba napisać, że GieKSa zagrała z Szarotkami poważnie osłabiona. Marton Cakajik i Jaklub Wanacki leczą kontuzje, a Jesse Jyrkkio i Tomasz Skokan są chorzy. W dodatku katowiczanie w kuriozalnych okolicznościach stracili pierwszą bramkę. Obrońca Damian Tomasik tak pechowo przekładał sobie krążek na kiju, że skierował go do bramki Kevina Lindskouga. Trafienie zapisano na konto Joonasa Sammalmaa tylko dlatego, że w hokeju nie uznaje się goli samobójczych.

Później katowiczanie starali się odrobić straty. W ataku aktywny był zwłaszcza Patryk Wronka, lecz cała drużyna GieKSy grała nieskutecznie. Gospodarze nie wykorzystali w III tercji nawet dwóch minut gry w podwójnej przewadze, a w końcówce stracili drugą bramkę, której autorem był Oskar Jaśkiewicz.

Następny mecz katowiczanie rozegrają we wtorek z Orlikiem w Opolu.

Tauron KH GKS Katowice - TatrySki Podhale Nowy Targ 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Bramki: 0:1 Joonas Sammalmaa (8),l 0:2 Oskar Jaśkiewicz (57)

Kary: Katowice - 6, Podhale - 10 minut