MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tauron MKS - Legionovia 3:0. Pierwszy set otworzył drogę do zwycięstwa

Jakub Jaźwiecki
Mocno przebudowany zespół Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza dobrze rozpoczął nowy sezon. Dąbrowianki w ostatnim meczu pierwszej kolejki Orlen Ligi bez problemów pokonały bez straty seta Siódemkę Legionowo. Po raz pierwszy na parkiecie hali Centrum zaprezentowały się nowe zawodniczki Tauronu Brazylijka Welissa de Souza Gonzaga "Sassa" i Amerykanka Rachael Adams. Od początku spotkania zagrały także Eleonora Dziękiewicz i rozgrywająca Anna Kaczmar.

- Pierwsze mecze zawsze rządzą się swoimy prawami, zagrywką odrzuciliśmy rywalki od siatki i to nam ułatwiło zdobywanie punktów - przyznała Kaczmar. \

Nowa rozgrywająca Tauronu popisała się w pierwszym secie serią udanych zagrywek, po których dąbrowianki szybko wywalczyły sobie bezpieczną przewagę 8:2. Kolejne punkty dorzuciła Elżbieta Skowrońska, a seta zakończyła skutecznym atakiem Adams.
W drugim secie nie było już tak łatwo. Siatkarki z Legionowa poprawiły przyjęcie, skuteczniej też atakowały. Nie na tyle jednak, by zagrozić dobrze grającym podopiecznym trenera Waldemara Kawki.

Po 10 minutowej przerwie po drugim secie, co jest nowością w tym sezonie, wielkich emocji w Dąbrowie Górniczej też nie było. Siatkarki Siódemki stawiały opór jedynie na początku partii, a potem już były bezradne po atakach dobrze grających zawodniczek Tauronu.

Wiemy, że jesteśmy fawortykami

Z Katarzyna Zaroślińską, atakująca Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, rozmawia Leszek Jaźwiecki
Nie zostawiłyście złudzeń drużynie z Legionowa, kto jest lepszy.
Mogłoby się wydawać, że zwycięstwo przyszło nam łatwo, ale przez cały czas musiałyśmy być skoncentrowane, bo maszyna z Legionowa w każdym secie mogła odpalić. Pierwszy set otworzył nam drogę do wygrania następnych partii.

Zespół Tauronu jest mocno przebudowany, są nowe rozgrywające. Jak się pani gra z Anną Kaczmar?
Ten mecz pokazał, że rozumiemy się doskonale. Dużo dały nam sparingi i mecze w USA. Ania fajnie i mądrze gra. Jeszcze to nie raz pokaże. Marina Katić też dostanie swoją szansę.

Rola jednego z głównych kandydatów do medalu nie paraliżuje drużyny MKS?
Jesteśmy na tyle doświadczone, że nie powinno to mieć znaczenia. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy faworytkami i każda z nas bardzochce wywalczyć złoto.