Seul: Wybuchowy smartfon. Samsung wstrzymuje sprzedaż Galaxy...

  Seul: Wybuchowy smartfon. Samsung wstrzymuje sprzedaż Galaxy Note 7

  Kazimierz Sikorski aip

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Galaxy Note 7 jest najnowszym flagowym smartfonem firmy. Problemy z nim pojawiły się pod koniec sierpnia, kiedy okazało się, że wybuchają w nich baterie. Po kilkudziesięciu takich zdarzeniach firma wstrzymała sprzedaż i rozpoczęła wymianę całej sprzedanej partii telefonów na nowe.

  Na początku października sprzedaż tego modelu znowu ruszyła, ale problemy wróciły, baterie bowiem znów wybuchały. Jeden z nich zapalił się na pokładzie samolotu Southwest Airline na wewnętrznej linii w USA. W tej sytuacji Samsung nakazał wstrzymać sprzedaż Note 7 i uruchomił program wymiany tych urządzeń. Jednocześnie firma zaapelowała do klientów, by wyłączyli smartfony i oddawali je do sklepów.

  W zamian Samsung zaoferował wymianę wadliwego modelu na inny lub zwrot pieniędzy. Do wymiany kwalifikuje się ok. 2.5 mln smartfonów, z czego najwięcej w Wielkiej Brytanii.

  O tym jak groźne są problemy z bateriami, niech świadczy wypadek pewnego mężczyzny z Kentucky, którego zbudził w środku nocy płonący Note 7, który był wcześniej z powodu wady baterii wymieniony.
  – Bezpieczeństwo naszych klientów jest najważniejsze, dlatego prosimy o wstrzymanie sprzedaży Galaxy Note 7 i oddawanie tych aparatów – zawarto w oświadczeniu koncernu.

  Zdaniem Andrew Milroya, analityka technologii z firmy Frost & Sullivan to potężny cios dla Samsunga, który utrudni mu działanie na bardzo konkurencyjnym rynku. Według tego specjalisty sytuacja firmy jest bardzo poważna i może wytworzyć efekt kuli śnieżnej.
  Południowokoreański minister finansów Yoo Il-ho oświadczył, że rząd nie będzie się wtrącał do tego problemu, wszystko pozostaje w rękach firmy.

  Smartfony mają baterie z litu i trwa prawdziwy wyścig, by były one jak najmniejsze, a jednocześnie jak najbardziej wydajne. W przypadku Samsunga mowa jest o problemie elektrod, które mają doprowadzać do krótkich spięć, przegrzania się i to powstawania „wybuchów".

  Problemy z Galaxy Note 7 mogą kosztować koreański koncern nawet 17 mld dolarów. Ale większym problemem jest reputacja Samsunga, bo może ona wpłynąć na sprzedaż innych urządzeń koncernu. We wtorek akcje Samsunga w Seulu straciły ponad 8 proc.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   może ktoś wie

   Bożena (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Czy wibratory firmy Samsung też wybuchają? Lubię gorącą miłość, ale bez przesady.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama