T-Mobile Ekstraklasa: Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 2:1 [ZDJĘCIA]

Piłkarze Ruchu przerwali kiepską serię spotkań z Zagłębiem i po raz pierwszy od 13 lat pokonali lubinian na Cichej. Poważnie wzmocniony latem zespół gości miał w tym sezonie bić się o miejsce na podium, a tymczasem nie wygrał jeszcze meczu. Porażka w Chorzowie może przyczynić się do zwolnienia pochodzącego z Jaworzna trenera Zagłębia Jana Urbana.

Bohaterem I połowy spotkania otwierającego szóstą kolejkę spotkań T-Mobile Ekstraklasy był Maciej Jankowski. Napastnik Ruchu przed tygodniem poślubił w Warszawie piękną Martę, ale wbrew obiegowym opiniom, zmiana stanu cywilnego nie odbiła się na jego formie. Młody żonkoś w 18 minucie wykorzystał błąd obrony Zagłębia i bez namysłu strzelił z woleja nie do obrony. Radość z pierwszej w tym sezonie bramki "Jankesa" była ogromna. 21-letni piłkarz żałował jednak, że żona nie widziała jego trafienia.

CZYTAJ ZAPIS RELACJI LIVE Z MECZU RUCH - ZAGŁĘBIE

- To nie był wcale mój najlepszy mecz w tym sezonie. Poza bramką nic wielkiego dziś nie dokonałem - stwierdził samokrytycznie Jankowski.

Błędów obrony Zagłębia było w tym meczu znacznie więcej. Hanek i Bartosz Rymaniak dwa razy wykładali piłkę Arkadiuszowi Piechowi, lecz ten nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Bojanem Isailoviciem. Filigranowy napastnik Niebieskich miał jednak spory udział w tym, że goście od 58 minuty grali w Chorzowie w dziesiątkę. To właśnie po faulach na nim dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył stoper Hanek znany na Śląsku z występów w Polonii Bytom.

Osłabieni lubinianie długo nie byli w stanie zagrozić poważniej bramce gospodarzy, choć trener Urban po przerwie postawił wszystko na jedną kartę i wprowadził na boisko ofensywnie grających Litwina Sernasa oraz Nigeryjczyka Abwo. Honorowego gola Zagłębie strzeliło jednak dopiero w doliczonym czasie gry po koszmarnym błędzie Marko Perdijicia. Na szczęście wcześniej za pudła z pierwszej połowy zrehabilitował się Piech i wykańczając piękną akcję chorzowian przypieczętował ich zasłużone zwycięstwo.

*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
Ruch gra coraz lepiej, a przecież trener Waldemar Fornalik nie zdecydował się na skorzystanie wczoraj z usług najnowszych nabytków Niebieskich - Czecha Tomasa Josla i Rafała Grzelaka. Obaj zbyt krótko trenowali z zespołem i zabrakło ich nawet na ławce rezerwowych. Na kolejny mecz, za tydzień z Podbeskidziem, powinni jednak być juź gotowi gry zwiększając rywalizację w składzie.

Ruch Chorzów - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Maciej Jankowski (19), 2:0 Arkadiusz Piech (77), 2:1 Arkadiusz Woźniak (90+4).

Żółta kartka - Ruch Chorzów: Gabor Straka, Marcin Malinowski. KGHM Zagłębie Lubin: Łukasz Hanzel, Kamil Wilczek, Janusz Gancarczyk, Michał Hanek, Arkadiusz Woźniak. Czerwona kartka za drugą żółtą - KGHM Zagłębie Lubin: Michał Hanek (58).