Trzecie miejsce hokeistów Tauronu KH GKS Katowice w Pucharze Kontynentalnym

GKSKatowice.eu
Katowiczanie w ostatnim meczu turnieju w Belfaście rozbili HK Homel i zajęli w Pucharze Kontynentalnym trzecie miejsce. To wyrównanie najlepszego osiągnięcia polskiego klubu w historii tych rozgrywek.

Wicemistrzowie Polski w ostatnim swoim meczu w finałowym turnieju Pucharu Kontynentalnego pokonali białoruski HK Homel 5:0. Dzięki temu Tauron KH GKS Katowice zajął trzecie miejsce, wyrównując osiągnięcie GKS-u Tychy z 2016 roku.

Katowiczanie przeciwko rywalowi z Białorusi wyszli bardzo skoncentrowani i zdeterminowani i objęli prowadzenie już w 17 sekundzie, gdy Mikołaj Łopuski podbił strzał Jesse Jyrrkio. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców jeszcze dwa razy. W 14 minucie zamknął zamek załozony, gdy Homel grał w osłabeniu, a w 28 sekundzie drugiej tercji pokonał bramkarza z bliska po podaniu Jesse Rohtli zza bramki.

Wicemistrzowie Polski całkowicie panowali na lodzie i swoją przewagę podkreślili jeszcze dwoma golami. Marek Strzyżowski trafił do pustej bramki po fatalnym błędzie obrońców i golkipera, a wynik ustalił Jyrrkio, wprawiając w euforię świetnie dopingujących przez cały mecz kibiców z Katowic, wśród których z megafonem znalazł się prezes klubu Marcin Janicki.